İnstitutun əməkdaşları Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında elmi ezamiyyətdə olublar + Foto Okt 11, 2021 | 09:53 / Ezamiyyətlər
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının  əməkdaşları – elmi işçilər  Aydınlı Lalə, İsgəndərova  Turanə və doktorant Ömərova Sabinə Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Elmi-Tədqiqat Əkinçilik İnstitutunun Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında (BTS) elmi ezamiyyədə olublar. Ezamiyyə zamanı EİF-ETL-2(36)-16/15/3-M-15 Qrant lahiyəsi çərçivəsində tədqiqatları davam etdirmək məqsədilə süni iqlim kameralarında yetişdirmək üçün beynəlxalq seleksiya mərkəzləri olan CIMMYT və ICARDA-dan introduksiya olunmuş yumşaq buğda genotiplərinin toxumlarından nümunələr gətirilmişdir. Eyni zamanda Qobustan BTS-nin əməkdaşları ilə gələcək tədqiqat işləri müzakirə edilmiş, rayonun 1 saylı məktəbinin peşə yönümlü tələbələri ilə görüş keçirilmişdir.

Employees of the institute were on a scientific trip to Gobustan Regional Experimental Station + Photo Oct 11, 2021 | 09:53 / Scientific mission
Employees of the Bioadaptation laboratory of the IMBB- researchers Lala Aydinli, Turana Isgandarova, and doctoral student Sabina Omarova were on a scientific trip to Gobustan Regional Experimental Station (RES) of the Research Institute of Crop Husbandry of the Ministry of Agriculture of The Republic Of Azerbaijan. During the trip, samples of seeds of soft wheat genotypes introduced by CIMMYT and ICARDA, international selection centers for cultivation in artificial climate cells, were brought to continue research under the EIF-ETL-2 (36) -16 / 15/3-M-15 Grant project. At the same time, future research work was discussed with the staff of Gobustan RES, a meeting was held with vocational students of school No. 1 of the district.