Akademik Ramiz Mehdiyevə Rusiya Elmlər Akademiyasının xatirə medalı təqdim edilib + Foto Noy 27, 2021 | 11:42 / Mühüm hadisələr
Ölkəmizdə üç günlük rəsmi səfərdə olan Rusiya Elmlər Akademiyasının (REA) nümayəndə heyətinin respublika elmi ictimaiyyəti ilə görüşündə AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevə Rusiya Elmlər Akademiyasının xatirə medalı təqdim edilib.
Medalı R.Mehdiyevə REA-nın prezidenti, akademik Aleksandr Sergeyev təqdim edib.
Tədbirdə akademik A.Sergeyev, həmçinin akademik R.Mehdiyev və AMEA Rəyasət Heyəti üzvlərini REA-nın 2024-cü ildə keçiriləcək 300 illik yubileyi ilə bağlı tədbirdə iştiraka dəvət edib.

Академику Рамизу Мехтиеву была преподнесена памятная медаль Российской академии наук + Фото Ноя 27, 2021 | 11:42 / Важные события
На встрече делегации Российской академии наук (РАН), которая находится с официальным трехдневным визитом в нашей республике, с научной общественностью страны президенту НАНА, академику Рамизу Мехтиеву была преподнесена памятная медаль Российской академии наук.
Медаль академику Рамизу Мехтиеву преподнес президент РАН, академик Александр Сергеев.
На мероприятии академик Александр Сергеев пригласил академика Рамиза Мехтиева и членов Президиума НАНА принять участие на мероприятиях по случаю 300-летнего юбилея РАН, которые пройдут в 2024 году.