“Elm” qəzetinin yeni sayı çap olunub Dek 18, 2021 | 18:47 / Nəşrlər
AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin cari ildə 46-cı nömrəsi işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin Belçikada Şərq Tərəfdaşlığı Proqramının VI Sammitində iştirakına dair məlumat yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anım günü ilə bağlı keçirilən tədbirlər, Akademiyada 2021-ci ildə əldə edilən mühüm nəticələr, “Nizami Gəncəvi İli” ilə əlaqədar AMEA-da işıq üzü görən nəşrlər, “Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti Mehriban xanım Əliyevanın Ulu Öndər Heydər Əliyev haqqında xatirələrindən”, “Ümummilli Lider Heydər Əliyev və Azərbaycan dili”, “Tarixə yazılan imza. Akademik Nərgiz Paşayevanın Oksford fəaliyyəti haqqında düşüncələr”, “Sadə və qayğıkeş insan, təbiətşünas alim”, “AMEA Gəncə Bölməsinin və Qərb regionunun ictimai-mədəni tərəqqisində mühüm rolu olan alim”, “Etnoarxeologiya: tədqiqatlar və perspektivlər” sərlövhəli məqalələr, AMEA və Monpelye Universitetinin ikili diplom üzrə doktorantı Səid Paşayevlə müsahibə, nəşrlər, müsabiqələr və s. informasiyalar oxuculara təqdim olunur.

A new issue of "Elm" newspaper has been published Dec 18, 2021 | 18:47 / Publications
The 46th issue of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, has been published.
The front page of the newspaper contains information about President Ilham Aliyev's participation in the 6th Eastern Partnership Summit in Belgium.
Moreover, the events held in the scientific institutions and organizations of ANAS in connection with the Day of Remembrance of National Leader Heydar Aliyev, important results achieved at the Academy in 2021, publications published at ANAS in connection with "Nizami Ganjavi Year", Articles entitled “Memories of the First Vice-President of Azerbaijan Mehriban Aliyeva about the Great Leader Heydar Aliyev ”, “National Leader Haydar Aliyev and Azerbaijani Language”, “ A signature written to history. Thoughts of academician Nargiz Pashayeva on her Oxford activity”, “Simple and caring person, naturalist scientist”, “Scientist who plays an important role in the socio-cultural development of Ganja Branch of ANAS and Western region”, “Ethnoarcheology: researches and perspectives”, interview with Said Pashayev, doctoral student of ANAS and Montpellier University, publications, competitions, etc. are provided to readers.