AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova Şəhidlər Xiyabanını ziyarət edib + Foto Yan 20, 2022 | 15:15 / Mühüm hadisələr
20 Yanvar faciəsinin 32-ci ildönümü ilə əlaqədar AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova yanvarın 20-də - Ümumxalq Hüzn Günündə Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib.  O, Azərbaycanın azadlığı, müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizədə canlarından keçən qəhrəman Vətən övladlarının əziz xatirəsini ehtiramla yad edib, məzarları üzərinə qırmızı qərənfillər düzüb.

Vice-president of ANAS, academician Irada Huseynova visited the Alley of Martyrs + Photo Jan 20, 2022 | 15:15 / Important events
On January 20 - National Day of Mourning, general director of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, vice-president of ANAS, academician Irada Huseynova visited the Alley of Martyrs on the occasion of the 32nd anniversary of the January 20 tragedy. She honored the memory of the heroic sons of the Motherland who gave their lives in the struggle for freedom, independence, and territorial integrity of Azerbaijan, and laid red carnations on their graves.