AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2021/2022-ci tədris ili üzrə qış imtahan sessiyası başa çatıb.
“Molekulyar biologiya”, “Biokimya”, “Biotexnologiya” ixtisasları üzrə I kursda təhsil alan 10 magistrant və II kursda təhsil alan 6 magistrant imtahanlardan uğurlu nəticələr əldə ediblər. İnstitutda sessiya ərəfəsində 32 imtahan keçirilib. II kurslar üçün qruplar üzrə 16 imtahan, I kurslar üçün qruplar üzrə 14 fərdi və AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsinin institutlarında “Biologiya” ixtisası üzrə təhsil alan magistrantlara ümumi tədris olunan fənlər üzrə 2 imtahan keçirilib.
Bu gün AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov tərəfindən tədris edilmiş Biologiyanın tarixi və metodologiyası ixtisaslaşma fənni üzrə ümumi imtahan keçirilib. İmtahanda “Molekulyar biologiya”, “Biokimya”, “Biotexnologiya”, “Genetika”, “İnsan genetikası”, “Mikrobiologiya”, “Botanika” ixtisasları üzrə 21 magistrant iştirak edib.
AMEA-nın vitse-prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun baş direktoru, akademik İradə Hüseynova imtahannın gedişatı ilə tanış olub.  Magistrantlar tədris prosesində əldə edilmiş bilikləri imtahanda uğurla nümayiş etdiriblər.

The winter exam session has ended at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Jan 31, 2022 | 23:00 / Examinations
The winter exam session for the 2021/2022 academic year has successfully ended at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS.
10 first-year and 6 second-year master students majoring in “Molecular biology”, “Biochemistry”, “Biotechnology” have successfully passed the exams. 32 exams were held during the session at the institute. The second-year master students took 16 exams, the first-year master students took 14 individual exams, and 2 exams were held on general subjects taught to masters studying in “Biology” at the institutes of the Department of Biological and Medical Sciences of ANAS.
Today a general exam on the subject of specialization in the history and methodology of biology taught by the correspondent member of ANAS Ibrahim Azizov was held. 21 master students majoring in “Molecular biology”, “Biochemistry”, “Biotechnology”, “Genetics”, “Human genetics”, “Microbiology”, “Botany” participated in the exam.
Vice-president of ANAS, director-general of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, academician Irada Huseynova got acquainted with the course of the exam. Masters successfully demonstrated the knowledge gained in the teaching process in the exam.