Lalə Axundova: Dövlətimizin başçısına elmi fəaliyyətimi yüksək mükafatla qiymətləndirdiyi üçün təşəkkürümü bildirirəm Fev 03, 2022 | 20:02 / Mühüm hadisələr
Ümummilli lider Heydər Əliyevin əsasını qoyduğu və Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilən gənclər siyasətinin nəticəsində bu gün ölkəmizdə yüksək intellektli gənc nəsil yetişib. Müasir Azərbaycan gəncliyi hər zaman Ulu Öndərin xalqımız qarşısında xidmətlərini, Azərbaycana bəxş etdiyi müstəqilliyi, elmin, təhsilin, ölkəmizin inkişafına, eləcə də gənclərə diqqət və qayğısını yüksək qiymətləndirir. Azərbaycan Gəncləri Gününün 25 illiyinə həsr olunmuş Gənclər Forumunda iştirak edən gənclər sırasında mən də var idim. Forumda iştirak etmək mənim üçün çox qürurverici idi.
Bu fikirləri AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun doktorantı, 2022-ci il Gənclər üçün Prezident mükafatına layiq görülən Lalə Axundova söyləyib.
“Gənclər Forumunda Prezident İlham Əliyev giriş nitqi ilə çıxış etdi. Görüşdə ekoloji problemlər, mədəniyyət, xaricdə təhsil proqramı ilə bağlı müxtəlif mövzular da müzakirə olundu. Səmimi şəraitdə keçən görüşdə ölkə rəhbəri gənclərin müxtəlif sahələrlə bağlı suallarını cavablandırdı və İkinci Qarabağ müharibəsində gənc nəslin xidmətlərini yüksək qiymətləndirdi. 2022-ci il Gənclər üçün Prezident mükafatlarına layiq görülən gənclərin mükafatlandırılması mərasimində həm həyəcanlı, həm də çox sevincli idim. Çünki Prezident İlham Əliyev təltif olunmuş gənclərə mükafatları təqdim edəcəkdi. Ölkə rəhbəri tərəfindən bu yüksək mükafat mənə təqdim olunanda çox qürurverici və xoşbəxt anlar yaşadım. Dövlət başçımıza mənim elmi fəaliyyətimi bu cür yüksək mükafatla qiymətləndirdiyi üçün təşəkkürümü bildirirəm və bütün gəncləri ölkə rəhbərinin ətrafında birləşərək Azərbaycanın gələcək inkişafı üçün çalışmağa çağırıram”, - deyə Lalə Axundova bildirib.

Lala Akhundova: “I thank the head of state for the high appreciation of my scientific work” Feb 03, 2022 | 20:02 / Important events
As a result of the youth policy laid down by the National Leader Heydar Aliyev and successfully continued by President Ilham Aliyev, a highly intellectual young generation has grown up in our country today. The youth of modern Azerbaijan highly appreciates the merits of the Great Leader to our people: the independence that he gave to Azerbaijan, the attention and care for science and education, for the development of our country. I would especially like to note the attitude towards young people. I was among the young people who took part in the Youth Forum dedicated to the 25th anniversary of the Day of Azerbaijani Youth, and it was a great honor for me,” said Lala Akhundova, a PhD student at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, who was awarded the Presidential Prize for Youth for 2022. “President Ilham Aliyev delivered an opening speech at the Youth Forum. The meeting discussed various issues related to environmental issues, culture, and education abroad. The meeting was held in a warm atmosphere, during which the President answered questions regarding various areas of youth activity, and highly appreciated the merits of the young generation in the Second Karabakh War. I was both excited and very happy that I witnessed the ceremony of presenting the Presidential Youth Prize because President Ilham Aliyev himself presented the awards to young people. I was overwhelmed with a sense of pride and happiness when the head of state presented me with this high award. “I thank the President for the assessment of my scientific work and call on the youth of our country to unite around the head of state and work hard for the future development of Azerbaijan,” Lala Akhundova stressed.