Azərbaycanlı alim Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi adına layiq görülüb Mart 29, 2022 | 14:18 / Mühüm hadisələr
Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin 21 mart 2022-ci il tarixli sərəncamı ilə biologiya sahəsində tanınmış azərbaycanlı alim, Rusiya Elmlər Akademiyasının Bitki Fiziologiyası İnstitutunun laboratoriya rəhbəri, Biologiyanın Fundamental Problemləri İnstitutunun baş elmi işçisi, Moskva Dövlət Universitetinin professoru, AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutununun Bionanotexnologiya beynəlxalq laboratoriyasının rəhbəri, biologiya elmləri doktoru Süleyman Allahverdiyev elmin inkişafında böyük xidmətlərinə və çoxillik səmərəli fəaliyyətinə görə, Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi adına layiq görülüb.
Sevindirici haldır ki, Süleyman Allahverdiyev son illərdə əsərlərinə edilən istinadların sayına görə, Rusiyanın ən reytinqli alimləri siyahısında, bir qayda olaraq, ön sıralarda gedir.
Xatırladaq ki, tanınmış alim 2021-ci il üçün Qlobal Enerji Assosiasiyasının enerji sənayesi sahəsində ən nüfuzlu beynəlxalq “Qlobal Enerji” mükafatının laureatları arasında olub.
Süleyman Allahverdiyevi Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi adını alması münasibəti ilə təbrik edir, ona elmi fəaliyyətlərində daha böyük uğurlar arzulayırıq.

The Azerbaijani scientist was awarded the title of Honored Scientist of the Russian Federation Mar 29, 2022 | 14:18 / Important events
By the order of the President of the Russian Federation Vladimir Putin dated March 21, 2022, a well-known Azerbaijani scientist in the field of biology, head of the laboratory of the Institute of Plant Physiology of the Russian Academy of Sciences, senior researcher of the Institute of Fundamental Problems of Biology, professor of Moscow State University, head of the International Laboratory of Bionanotechnology of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, Doctor of Biological Sciences Suleyman Allahverdiyev was awarded the title of Honored Scientist of the Russian Federation for his great contribution to the development of science and many years of fruitful work.
It is gratifying that Suleyman Allahverdiyev, as a rule, is at the forefront of the list of Russia's top-ranked scientists in terms of the number of references to his works in recent years.
It should be noted that the well-known scientist was among the winners of the Global Energy Association's most prestigious international "Global Energy" award for 2021 in the field of the energy industry.
We congratulate Suleyman Allahverdiyev on receiving the title of Honored Scientist of the Russian Federation and wish him greater success in his scientific activities.