Azərbaycanlı alim Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi adına layiq görülüb Mart 29, 2022 | 14:18 / Mühüm hadisələr
Rusiya Federasiyasının Prezidenti Vladimir Putinin 21 mart 2022-ci il tarixli sərəncamı ilə biologiya sahəsində tanınmış azərbaycanlı alim, Rusiya Elmlər Akademiyasının Bitki Fiziologiyası İnstitutunun laboratoriya rəhbəri, Biologiyanın Fundamental Problemləri İnstitutunun baş elmi işçisi, Moskva Dövlət Universitetinin professoru, AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutununun Bionanotexnologiya beynəlxalq laboratoriyasının rəhbəri, biologiya elmləri doktoru Süleyman Allahverdiyev elmin inkişafında böyük xidmətlərinə və çoxillik səmərəli fəaliyyətinə görə, Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi adına layiq görülüb.
Sevindirici haldır ki, Süleyman Allahverdiyev son illərdə əsərlərinə edilən istinadların sayına görə, Rusiyanın ən reytinqli alimləri siyahısında, bir qayda olaraq, ön sıralarda gedir.
Xatırladaq ki, tanınmış alim 2021-ci il üçün Qlobal Enerji Assosiasiyasının enerji sənayesi sahəsində ən nüfuzlu beynəlxalq “Qlobal Enerji” mükafatının laureatları arasında olub.
Süleyman Allahverdiyevi Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi adını alması münasibəti ilə təbrik edir, ona elmi fəaliyyətlərində daha böyük uğurlar arzulayırıq.

Азербайджанскому ученому присвоено звание Заслуженного деятеля науки Российской Федерации Мар 29, 2022 | 14:18 / Важные события
Распоряжением Президента Российской Федерации Владимира Путина от 21 марта 2022 года известному азербайджанскому ученому в области биологии, заведующему лабораторией Института физиологии растений РАН, старшему научному сотруднику Института фундаментальных проблем биологии, профессору МГУ, заведующему Международной лабораторией бионанотехнологий Института молекулярной биологии и биотехнологий НАНА, доктору биологических наук Сулейману Аллахвердиеву присвоено звание Заслуженного деятеля науки Российской Федерации за большой вклад в развитие науки и многолетнюю плодотворную работу.
Следует отметить, что известный ученый вошел в число лауреатов самой престижной международной премии «Глобальная энергия» Ассоциации «Глобальная энергия» за 2021 год в области энергетики.
Поздравляем Сулеймана Аллахвердиева с присвоением звания Заслуженного деятеля науки Российской Федерации и желаем ему больших успехов в научной деятельности.