“Elm” qəzetinin növbəti sayı nəşr olunub Apr 22, 2022 | 14:00 / Nəşrlər
Qəzetin ilk səhifəsində Azərbaycan və Qırğızıstan prezidentlərinin görüşü, eləcə də M.A.Əfəndiyevə və Q.N.Mürşüdova “Əməkdar elm xadimi” fəxri adının verilməsi haqqında ölkə başçısının Sərəncamı yer alıb.
Bundan əlavə, “Elmi nəşrlərlə bağlı beynəlxalq reytinq göstəricilərinin yaxşılaşdırılması ilə əlaqədar 2022-ci il üzrə Yol Xəritəsi”nin təqdimatına dair tədbir, “Məmmədəli Hüseynov 100: Cənubi Qafqaz arxeologiyasının aktual problemləri” mövzusunda beynəlxalq konfrans, “Teknofest Azərbaycan” festivalı çərçivəsində keçiriləcək sərgidə AMEA-nın elmi müəssisələrinin iştirakı ilə bağlı görülən işlər, “Mühəndis heyətinin intellektual potensialı Azərbaycanın strateji resursudur”, “Azərbaycan-Gürcüstan: Elmi əməkdaşlığın ən uğurlu nəticəsi”, “Azərbaycan elminin Çin təmsilçisi”, “Azərbaycan xalqının milli sərvəti” olan AMEA qorunmalı və inkişaf etdirilməlidir”, “Azərbaycanda seysmologiyanın 120 illik inkişaf tarixi: Keçmişdən gələcəyə uzanan uğurlu yol”, “Musiqi mədəniyyətimizin görkəmli nümayəndəsi”, “Elmi jurnalistikanın cəfakeşi” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

The next issue of "Elm" newspaper has been published Apr 22, 2022 | 14:00 / Publications
The next issue of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, has been published.
The first page of the newspaper contains the meeting of the Presidents of Azerbaijan and Kyrgyzstan, as well as the President's order on awarding M.A Efendiyev and G.N Murshudov with the honorary title of "Honored Scientist".
In addition, an event on the presentation of the "Road Map for 2022 in connection with the improvement of international rankings for scientific publications", an international conference on "Mammadali Huseynov 100: Actual problems of South Caucasus archeology", Work done in connection with the participation of scientific institutions of ANAS in the exhibition to be held within the framework of “Technofest Azerbaijan” festival, you can get acquainted with the articles, publications, competitions, etc. entitled "The intellectual potential of the engineering staff is a strategic resource of Azerbaijan", “"Azerbaijan-Georgia: the most successful result of scientific cooperation", "Chinese representative of Azerbaijani science", "ANAS, the national wealth of the Azerbaijani people" should be protected and developed "," 120-year history of seismology in Azerbaijan: a successful path from past to future ", “Outstanding representative of our musical culture", "Sufferer of scientific journalism".