Rəfiqə Məsməliyeva Azərbaycanda ilk dəfə “Riyazi biologiya, bioinformatika” ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb Apr 24, 2022 | 11:00 / Mühüm hadisələr
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Hesablama struktur biologiyası beynəlxalq laboratoriyasının böyük elmi işçisi Rəfiqə Məsməliyevanın “Atom yerdəyişmə parametrlərinin  statistik analizi və validasiyası” mövzüsunda təqdim etdiyi dissertasiya işi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə təsdiq edilib. Rəfiqə Məsməliyevaya Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “Riyazi biologiya, bioinformatika” ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilib. Qeyd edək ki, R. Məsməliyeva hazırda Almaniyanın Hamburq Universitetində "CUl: Maddənin təkmilləşdirilmiş görünüşü" layihəsi çərçivəsində tədqiqatlarını müvəffəqiyyətlə davam etdirir.

Впервые в Азербайджане Рафиге Масмалиевой присвоена степень доктора философии по специальности «Математическая биология, биоинформатика» Апр 24, 2022 | 11:00 / Важные события
Диссертация старшего научного сотрудника Международной лаборатории вычислительной структурной биологии Института молекулярной биологии и биотехнологий НАНА Рафиги Масмалиевой на тему «Статистический анализ и валидация параметров атомных смещений» была одобрена Высшей аттестационной комиссией при Президенте Азербайджанской Республики. Впервые в Азербайджане Рафиге Масмалиевой присвоена степень доктора философии в области биологии по специальности «Математическая биология, биоинформатика». Следует отметить, что Р. Масмалиева успешно продолжает свои исследования в Гамбургском университете Германии в рамках проекта «Cul: Improved Appearance of Matter».