Rəfiqə Məsməliyeva Azərbaycanda ilk dəfə “Riyazi biologiya, bioinformatika” ixtisası üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb Apr 24, 2022 | 11:00 / Mühüm hadisələr
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Hesablama struktur biologiyası beynəlxalq laboratoriyasının böyük elmi işçisi Rəfiqə Məsməliyevanın “Atom yerdəyişmə parametrlərinin  statistik analizi və validasiyası” mövzüsunda təqdim etdiyi dissertasiya işi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Ali Attestasiya Komissiyasının qərarı ilə təsdiq edilib. Rəfiqə Məsməliyevaya Azərbaycanda ilk dəfə olaraq “Riyazi biologiya, bioinformatika” ixtisasında biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsi verilib. Qeyd edək ki, R. Məsməliyeva hazırda Almaniyanın Hamburq Universitetində "CUl: Maddənin təkmilləşdirilmiş görünüşü" layihəsi çərçivəsində tədqiqatlarını müvəffəqiyyətlə davam etdirir.

For the first time in Azerbaijan, Rafiga Masmaliyeva was awarded the degree of Doctor of Philosophy in "Mathematical Biology, Bioinformatics" Apr 24, 2022 | 11:00 / Important events
The dissertation on "Statistical analysis and validation of atomic displacement parameters" submitted by senior researcher of the International Laboratory of Computational Structural Biology of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS Rafiga Masmaliyeva was approved by the Supreme Attestation Commission under the President of the Republic of Azerbaijan. For the first time in Azerbaijan, Rafiga Masmaliyeva was awarded the degree of Doctor of Philosophy in Biology in "Mathematical Biology, Bioinformatics". R. Masmaliyeva is currently successfully continuing her research at the University of Hamburg, Germany within the project "CUl: Advanced imaging of matter".