MBBİ-nin əməkdaşları Fəxri xiyabanda Ulu Öndər Heydər Əliyevin məzarını ziyarət edib + Foto İyn 16, 2022 | 08:00 / Tədbirlər
15 iyun - Milli Qurtuluş Günü Azərbaycan xalqının dövlətçilik tarixinə qızıl hərflərlə yazılıb. Bu bayram münasibətlə AMEA-nın vitse-prezidenti,  AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun baş direktoru akademik İradə Hüseynova və institutun əməkdaşları Fəxri xiyabanı ziyarət edib. Müstəqil Azərbaycanın qurucusu, xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin məzarı dərin hörmət və ehtiramla yad edilib, abidəsi önünə gül dəstələri qoyulub, ruhuna dualar oxunub. Akademik Zərifə Əliyeva və akademik Cəlal Əliyevin məzarları da ehtiramla yad olunub.

Сотрудники ИМББ посетили могилу Общенационального Лидера Гейдара Алиева в Аллее почетного захоронения + Фото Июн 16, 2022 | 08:00 / Мероприятия
15 июня – День национального спасения вписан золотыми буквами в историю государственности азербайджанского народа. По случаю этого праздника вице-президент НАНА, генеральный директор Института молекулярной биологии и биотехнологий НАНА академик Ирада Гусейнова и сотрудники института посетили Аллею почетного захоронения. С глубоким уважением и любовью была почтена память основателя независимого Азербайджана, Общенационального Лидера нашего народа Гейдара Алиева, возложены цветы к памятнику и прочитаны молитвы. Также была почтена память академика Зарифы Алиевой и академика Джалала Алиева.