Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2-ci kurs magistrantların dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib + Foto İyn 17, 2022 | 16:18 / Mühüm hadisələr
17 iyun 2022-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun 2021-2022-ci il tədris ilində elmi-tədqiqat və elmi-pedaqoji təcrübələri uğurla başa vurmuş 2-ci kurs magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib. "Molekulyar biologiya" ixtisası üzrə üç, "Biotexnologiya" ixtisası üzrə iki və "Biokimya" ixtisası üzrə bir magistrant  dissertasiya işlərinin əsas müddəalarını təqdim ediblər. Magistr dissertasiyalarının müdafiəsi üzrə ixtisaslaşdırılmış elmi şuranın sədri, biologiya elmləri doktoru, professor Səftər Süleymanov magistrantların tədris planlarında nəzərdə tutulan nəzəri və təcrübi hazırlığı tam yerinə yetirdiklərini və elmi-tədqiqat işini uğurla başa çatdırdıqlarını qeyd edib. Hər bir magistrantın işi ətraflı müzakirə edilərək qiymətləndirilib. İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynova magistrantlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

The thesis defense for a Master’s degree occurred at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Jun 17, 2022 | 16:18 / Important events
On June 17, 2022, the defense of the theses of the 2nd year masters of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, who successfully completed scientific-research and scientific-pedagogical programs in the 2021-2022 academic year, was held. Three students majored in "Molecular Biology", two in "Biotechnology", and one in "Biochemistry" presented the main points of their theses. The Chairman of the Specialized Scientific Council for the Defense of Master's Theses, Doctor of Biological Sciences, Professor Saftar Suleymanov noted that the masters had fully completed the theoretical and practical training provided for in the curriculum and had successfully completed research work. The work of each master was discussed and evaluated in detail. The director of the institute, academician Irada Huseynova, wished success to the masters and called on them to work harder in their future scientific activities.