AMEA magistrantlarının ümumi və seçmə fənlərdən sonuncu imtahanı keçirilib İyn 20, 2022 | 14:00 / İmtahanlar
İyunun 20-də AMEA-nın I kurs magistrantları ümumi və seçmə fənlərdən sonuncusu olan “Fəlsəfə” fənnindən imtahan veriblər.
İmtahan AMEA prezidentinin 26 may 2022-ci il tarixli 177 nömrəli “AMEA-nın magistrantları üçün yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” sərəncamına əsasən baş tutub. AMEA-nın Mərkəzi Elmi Kitabxanasında iki qrup üzrə təşkil edilmiş imtahan müvafiq sərəncama əsasən yazılı formada həyata keçirilib.
AMEA prezidentinin 26 may 2022-ci il tarixli 178 nömrəli sərəncamına əsasən yay imtahan sessiyası ilə əlaqədar yaradılmış komissiyanın sədri AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova imtahan prosesi ilə yaxından tanış olub.

The last exam in general and optional subjects of master’s students of ANAS was held Jun 20, 2022 | 14:00 / Examinations
On June 20, first-year master’s students of ANAS took an exam on "Philosophy", the last of the general and optional subjects.
The exam was held in accordance with the order of the President of ANAS No. 177 dated May 26, 2022 "On holding the summer exam session for master’s students of ANAS". The exam organized in the Central Scientific Library of ANAS for two groups was carried out in writing according to the relevant order.
The chairman of the commission which was established in connection with the summer exam session according to the order of the President of ANAS No. 178 dated May 26, 2022, the vice-president of ANAS, academician Irada Huseynova got acquainted with the examination process.