REA Bitki Fiziologiyası İnstitutunun direktoru Dmitriy Los AMEA-nın vitse-prezidenti İradə Hüseynovaya təbrik məktubu ünvanlayıb + Foto İyn 29, 2022 | 11:00 / Mühüm hadisələr
Biologiya sahəsində tanınmış azərbaycanlı alim, Rusiya Elmlər Akademiyasının Bitki Fiziologiyası İnstitutunun laboratoriya rəhbəri, Biologiyanın Fundamental Problemləri İnstitutunun baş elmi işçisi, Moskva Dövlət Universitetinin professoru, AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bionanotexnologiya beynəlxalq laboratoriyasınin rəhbəri, biologiya elmləri doktoru Süleyman Allahverdiyev elmin inkişafında və elmi kadrların hazırlığındakı böyük xidmətlərinə və çoxillik səmərəli fəaliyyətinə görə, “Fiziki-kimyəvi biologiya” ixtisasında Rusiya Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü seçilib. Bu münasibətlə REA Bitki Fiziologiyası İnstitutunun direktoru Dmitriy Los AMEA-nın vitse-prezidenti İradə Hüseynovaya təbrik məktubu ünvanlayıb. Məktubun mətnini diqqətinizə çatdırırıq:
Çox hörmətli İradə xanım!
Süleyman Allahverdiyevin Rusiya Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü seçilməsi münasibətilə Sizdən təbrik məktubu almağımız çox sevindiricidir.  Bu yaxınlarda biz bir-birimizi Süleyman Allahverdiyevin “Rusiya Federasiyasının Əməkdar elm xadimi” adı alması münasibətilə təbrik etmişdik və indi bir daha əziz dostumuz və həmkarımızın nailiyyətləri ilə fəxr etmək imkanı əldə etdik.
Süleyman Allahverdiyevin son dövrlərdə qazandığı böyük nailiyyətlər siyahısına şübhəsiz ki, 2021-ci ildə alternativ energetika sahəsində nüfuzlu “Qlobal Enerji” beynəlxalq mükafatını aid etmək olar. Ümid edirəm ki, Süleyman Allahverdiyev öz qələbələri ilə bizi gələcəkdə də sevindirəcək.

Director of the Institute of Plant Physiology of RAS Dmitriy Los sent a congratulatory letter to Vice President of ANAS Irada Huseynova + Photo Jun 29, 2022 | 11:00 / Important events
A well-known Azerbaijani scientist in the field of biology, head of the laboratory of the Institute of Plant Physiology of the Russian Academy of Sciences, senior researcher of the Institute of Fundamental Problems of Biology, professor of Moscow State University, head of the International Laboratory of Bionanotechnology of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, Doctor of Biological Sciences Suleyman Allahverdiyev was elected a correspondent member of the Russian Academy of Sciences in the specialty "Physicochemical biology" for his great services in the development of science and the training of scientific personnel and his many years of effective activity.
In this regard, the director of the Institute of Plant Physiology of the Russian Academy of Sciences Dmitry Los sent a congratulatory letter to the vice-president of ANAS Irada Huseynova. We bring to your attention the text of the letter:
Dear Irada khanym!
We are very pleased to receive a congratulatory letter from you on the occasion of the election of Suleyman Allahverdiyev as a correspondent member of the Russian Academy of Sciences. Recently, we congratulated each other on Suleyman Allahverdiyev receiving the title "Honored Scientist of the Russian Federation", and now we once again had the opportunity to be proud of the achievements of our dear friend and colleague.
The prestigious "Global Energy" international award in the field of alternative energy in 2021 can certainly be attributed to the list of great achievements of Suleyman Allahverdiyev in recent times. I hope that Suleyman Allahverdiyev will make us happy with his victories in the future.