İnstitutun əməkdaşı b.ü.f.d. Nərgiz Sultanova İran İslam Respublikasında ezamiyyətdə olmuşdur + Foto Yan 11, 2019 | 15:00 / Ezamiyyətlər
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi b.ü.f.d. Nərgiz Fəxrəddin qızı Sultanova 05.01.2019-09.01.2019 tarixlərində İran İslam Respublikasının Urmiya şəhərində yerləşən Urmiya Universitetinin Bitki Qoruma (Plant Protection) şöbəsində elmi ezamiyyətdə olmuşdur.  Səfər zamanı N. Sultanova Urmiya Universitetinin Agriculture fakultəsinin dekanı prof. Abbas Samadi, dekan müavini Dr. Reza Darvishzadeh, Bitki Qoruma şöbəsinin rəhbəri Dr. Shahram Mirfakhraei, Virusologiya laboratoriyasının rəhbəri Assoc. Prof. Dr. Mina Rastgou və Biosistemlərin Tibbi mühəndisliyi şöbəsinin rəhbəri Assoc. Prof. Dr. Ali M. Nikbakht ilə görüşmüşdür. Səfərin məqsədi fitovirusların molekulyar identifikasiyası sahəsində təcrübə mübadiləsinin aparılması, bu sahədə yeni metodlara yiyələnmək və MBBİ ilə Urmiya Universiteti arasında əməkdaşlıq imkanları haqqında müzakirələrin aparılması olmuşdur.

PhD Nargiz Sultanova was on the scientific trip in the Islamic Republic of Iran + Photo Jan 11, 2019 | 15:00 / Scientific mission
Leading researcher at the Bioadaptation Laboratory of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, Ph.D. Nargiz Fakhraddin Sultanova was on the scientific trip at the Department of Plant Protection of  Urmia University in Urmia, the Islamic Republic of Iran from 05.01.2019 to 09.01.2017. During her visit, N.Sultanova met with the dean of Agriculture faculty of Urmia University prof. Abbas Samadi, deputy dean Dr.Reza Darvishzadeh, head of the Department of Plant Protection Dr. Shahram Mirfakhraei, head of the Virology laboratory Assoc. Prof. Dr. Mina Rastgou and head of the department of Medical engineering of biosystems Assoc. Prof. Dr. Ali M. Nikbakht. The purpose of the visit was to exchange experience in the field of molecular identification of phytoviruses, to learn new methods in this field, and to discuss the possibilities of cooperation between the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies and Urmia University.