AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda magistrantların attestasiyası keçirilib + Foto İyl 14, 2022 | 17:58 / Mühüm hadisələr
14 iyul 2022-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda yay imtahan sessiyasını uğurla başa vurmuş magistrantların attestasiyası keçirilib. İnstitut direktoru akademik İradə Hüseynovanın 01 fevral 2022-ci il tarixli 29 №-li əmri ilə yaradılmış Attestasiya komissiyası qarşısında magistrantlar fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilmə vəziyyəti haqqında məruzə ediblər. Hər bir magistrantın ixtisas və qeyri-ixtisas fənləri üzrə imtahan nəticələri müzakirə edilib.
Attestasiyada I kursu başa vuran  “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə 3, “Biokimya” ixtisası üzrə 4, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 3 nəfər magistrant iştirak edib.
Attestasiya komissiyasının sədri akademik İradə Hüseynova hər bir magistrantın elmi rəhbəri tərəfindən verilən sərbəst mövzu üzrə elmin son nailiyyətləri haqqında təqdimat xarakterli çıxışlarını dinləmək üçün payız semestrində xüsusi elmi sessiyanın təşkil edilməsini institutun Təhsil şöbəsinə tapşırıb.

Attestation of master’s students was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS + Photo Jul 14, 2022 | 17:58 / Important events
On July 14, 2022, at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, the attestation of master’s students who successfully completed the summer exam session was held. In front of the Attestation Commission established by the order of the director of the institute academician Irada Huseynova dated February 01, 2022 No. 29, the master’s students reported on the status of their research provided in their individual work plans. Exam results of each master’s student in major and non-major subjects were discussed. 3 master’s students majoring in "Molecular biology" specialty, 4 in "Biochemistry", and 3 in "Biotechnology" participated in the attestation. The chairman of the attestation commission, academician Irada Huseynova, instructed the Education Department of the institute to organize a special scientific session in the fall semester to listen to the presentations of the latest achievements of science on the free topic given by the scientific supervisor of each master's student. According to the decision of the attestation commission, the master’s students were admitted to the next semester.