AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda magistrantların attestasiyası keçirilib + Foto İyl 14, 2022 | 17:58 / Mühüm hadisələr
14 iyul 2022-ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda yay imtahan sessiyasını uğurla başa vurmuş magistrantların attestasiyası keçirilib. İnstitut direktoru akademik İradə Hüseynovanın 01 fevral 2022-ci il tarixli 29 №-li əmri ilə yaradılmış Attestasiya komissiyası qarşısında magistrantlar fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilmə vəziyyəti haqqında məruzə ediblər. Hər bir magistrantın ixtisas və qeyri-ixtisas fənləri üzrə imtahan nəticələri müzakirə edilib.
Attestasiyada I kursu başa vuran  “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə 3, “Biokimya” ixtisası üzrə 4, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 3 nəfər magistrant iştirak edib.
Attestasiya komissiyasının sədri akademik İradə Hüseynova hər bir magistrantın elmi rəhbəri tərəfindən verilən sərbəst mövzu üzrə elmin son nailiyyətləri haqqında təqdimat xarakterli çıxışlarını dinləmək üçün payız semestrində xüsusi elmi sessiyanın təşkil edilməsini institutun Təhsil şöbəsinə tapşırıb.

В Институте молекулярной биологии и биотехнологий НАНА прошла аттестация магистрантов + Фото Июл 14, 2022 | 17:58 / Важные события
14 июля 2022 года в Институте молекулярной биологии и биотехнологий НАНА состоялась аттестация аспирантов, успешно завершивших летнюю экзаменационную сессию. Перед аттестационной комиссией, созданной приказом директора института академика Ирады Гусейновой от 01 февраля 2022 года № 29, магистранты отчитались о состоянии научно-исследовательских работ, предусмотренных в их индивидуальных планах работы. Были обсуждены результаты экзаменов каждого магистранта по профильным и непрофильным предметам.
В аттестации приняли участие 3 магистранта специальности «Молекулярная биология», 4 магистранта специальности «Биохимия» и 3 магистранта специальности «Биотехнология», завершившие  курс.
Председатель аттестационной комиссии, академик Ирада Гусейнова поручила Отделу образования института организовать в осеннем семестре специальную научную сессию для заслушивания докладов о последних достижениях науки по свободной теме, заданной научным руководителем каждого магистранта.