12 sentyabr 2022-ci il tarixində Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2022-ci il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə “Molekulyar Biologiya” və “Biotexnologiya” ixtisaslarından doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilib. Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə ixtisas imtahanlarının keçirilməsi üçün institutda təşkil olunan müvafiq komissiyaların sədri institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova, “Molekulyar Biologiya” ixtisası üzrə komissiyanın üzvləri – AMEA-nın müxbir üzvü İlham Şahmuradov, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları, Ələmdər Məmmədov, Zərifə Süleymanova və institutun Təhsil şöbəsinin müdiri Samirə Rüstəmova, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə komissiyanın üzvləri biologiya elmləri doktoru Yaşar Feyziyev, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları Sədaqət Əsədova, Mahirə Məmmədova və İsmayıl Zülfüqarovdur.  İmtahan komissiyaları “Molekulyar Biologiya” ixtisası üzrə iddiaçı Səyalı Mustafayevanın imtahan nəticəsini 68 balla “yaxşı”, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə iddiaçı Aygün Süleymanovanın imtahan nəticəsini isə 94 balla “əla” qiymətləndirib. Aygün Süleymanova eyni zamanda AMEA və Fransanın Monpelye Universiteti arasında imzalanmış əməkdaşlıq sazişi əsasında müştərək doktorantura proqramı üzrə 2022-ci il üçün keçirilən müsabiqənin qalibidir və o, Fransanın Monpelye Universitetində “Molekulyar biotexnologiya” ixtisası üzrə doktoranturada təhsil alacaqdır.

Entrance exams for doctoral studies were held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Sep 12, 2022 | 18:00 / Examinations
On September 12, 2022, entrance exams for doctoral studies for 2022 in the specialties "Molecular Biology" and "Biotechnology" were held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. The chairman of the relevant commissions organized at the Institute is the Director of the Institute, Academician Irada Huseynova, members of the commission on the specialty "Molecular Biology" are a correspondent member of ANAS Ilham Shahmuradov, PhD Alamdar Mammadov, PhD Zarifa Suleymanova and Head of the Education Department of the Institute Samira Rustamova. The members of the commission on the specialty "Biotechnology" are Doctor of Biological Sciences Yashar Feyziev, PhD Sadagat Asadova, PhD Mahira Mammadova, and PhD Ismayil Zulfugarov. The members of the examination committees rated Sayali Mustafayeva's exam result as "good" with 68 points for a candidate in the specialty "Molecular Biology", and the result of the exam for a candidate in the specialty "Biotechnology" Aygun Suleymanova as "excellent" with 94 points. It should be noted that Aygun Suleymanova is the winner of the competition held for 2022 on a joint doctoral program based on a cooperation agreement signed between ANAS and the University of Montpellier, France. She will continue her studies at the University of Montpellier in the field of molecular biotechnology.