AR Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib.
İclası giriş sözü ilə açan institutun baş direktoru AMEA-nın vitse-prezidenti akademik İradə Hüseynova gündəlikdə olan məsələlər haqqında şura üzvlərinə məlumat verib.
Əvvəlcə 2022/2023-cü tədris ilində institutun doktoranturasına və magistraturasına qəbul olan doktorant və magistrların dissertasiya mövzuları müzakirə olunaraq onlara elmi rəhbərlər təyin edilib. Sonra Fotobioenergetika, Xloroplastların fotokimyası və Hüceyrənin membran sistemləri laboratoriyalarının illik hesabatları dinlənilib. Laboratoriya müdirləri - AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov, biologiya elmləri doktorları Səftər Süleymanov və Yaşar Feyziyev cari ildə aparılmış elmi tədqiqatlar, əldə olunan nəticələr, çap olunmuş elmi əsərlər, yerli və beynəlxalq tədbirlərdə iştirak və kadr hazırlığı haqqında şura üzvlərinə ətraflı  məlumat veriblər.
Sonda müzakirələr aparılıb, təkliflər verilib və laboratoriyaların fəaliyyəti qənaətbəxş hesab edilərək hesabatlar qəbul edilib.

The regular meeting of the Scientific Council was held + Photo Nov 16, 2022 | 09:46 / Conferences, assemblies
The regular meeting of the Scientific Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies was held. The general director of the institute, the vice-president of ANAS, academician Irada Huseynova opened the meeting and informed the council members about the issues on the agenda. First, the dissertation topics of the doctoral and master's students admitted to the institute's doctoral and master's programs in the 2022/2023 academic year were discussed and scientific supervisors were appointed to them. Then the annual reports of the laboratories of Photobioenergetics, Photochemistry of Chloroplasts, and Cell Membrane Systems were presented. The heads of the laboratories- correspondent member of ANAS Ibrahim Azizov, doctors of biological sciences Safter Suleymanov and Yashar Feyziyev gave detailed information to the council members about the scientific research conducted in the current year, the results obtained, published scientific works, participation in local and international events and staff training.
In the end, discussions were held, suggestions were made, and reports were accepted considering the activity of the laboratories as satisfactory.