“Elm” qəzetinin yeni sayı nəşr olunub Dek 16, 2022 | 13:00 / Nəşrlər
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin Azərbaycan Respublikası, Türkiyə Respublikası və Türkmənistan Dövlət Başçılarının Birinci Üçtərəfli Zirvə Görüşündə iştirak etmək üçün Türkmənbaşı şəhərinə səfərinə dair məlumat, Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurasının yeni tərkibinin təsdiqi və “Bakı Beynəlxalq Multikulturalizm Mərkəzinin Himayəçilik Şurası üzvlərinin təyin edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 8 noyabr tarixli 657 nömrəli Sərəncamında dəyişiklik edilməsi barədə və N.A.Paşayevanın “Şərəf” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında ölkə başçısının sərəncamları yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin “Əbədiyaşarlıq nümunəsi”, eləcə də “Görkəmli ədəbiyyatşünas alim”, “Görkəmli coğrafiyaçı və torpaqşünas alim – akademik Həsən Əliyev” sərlövhəli məqalələr, Ulu Öndər Heydər Əliyevin alim və ziyalı haqqında müdrik fikirləri, AMEA-nın kollektivinin Ümummilli Liderin məzarını ziyarət etməsi, “Daş təpələr: sivilizasiyanın erkən coğrafiyası” mövzusunda beynəlxalq elmi seminar, “Akademiyanın Şuşanaməsi: ədəbi-tarixi ənənə və gələcəyə baxış” mövzusunda beynəlxalq konfrans, yeni nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

Вышел в свет новый номер газеты "Элм" - еженедельного печатного органа Президиума НАНА Дек 16, 2022 | 13:00 / Публикации
На первой странице газеты размещена информация о визите Президента Ильхама Алиева в город Туркменбаши для участия в Первом Трехстороннем саммите глав государств Азербайджанской Республики, Турецкой Республики и Туркменистана, утверждении нового состава Попечительского Совета Бакинского Международного Центра Мультикультурализма и «О назначении членов Попечительского Совета Бакинского Международного Центра Мультикультурализма», а также об указе Президента Азербайджанской Республики № 657 от 8 ноября 2018 года о внесении изменений и награждении Н.А. Пашаевой орденом «Почет».
Кроме этого, вы можете ознакомиться со статьей президента НАНА, академика Иса Габиббейли «Пример вечной жизни», а также со статьями «Выдающийся литературовед», «Выдающийся географ и почвовед – академик Гасан Алиев», «Мудрые мысли великого лидера Гейдара Алиева о ученых и интеллектуалах НАНА», получить информацию о посещении могилы общенационального лидера, международном научном семинаре на тему «Каменные холмы: ранняя география цивилизации», международная конференция на тему «Шушанама Академии: литературно-историческая традиция и видение будущего», новые публикации, конкурс и т.д.