“Elm” qəzetinin yeni sayı çapdan çıxıb Dek 23, 2022 | 14:00 / Nəşrlər
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin Serbiya Respublikasının Prezidenti Aleksandar Vuçiçlə görüşünə dair məlumat və “Ö.H.Eldarovun 1-ci dərəcəli “Əmək” ordeni ilə təltif edilməsi haqqında” ölkə başçısının Sərəncamı yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Pakistana səfəri, Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin, eləcə də Naxçıvan Bölməsinin 2022-ci ildəki fəaliyyətinə dair hesabatları, Ömər Faiq Nemanzadənin 150 illik yubileyinə həsr edilmiş elmi sessiya, “Qarabağda tolerantlıq və multikulturalizm ənənələri” mövzusunda elmi konfrans, “Əbədi mogikan”, “Həyat amalı elm və təhsil olan istedadlı alim”, “Mənalı ömrün səhifələri”, “21 Azər hərəkatı və Azərbaycan Milli Hökuməti”, “Güney həsrətlisi və ümidlər şairi Balaş Azəroğlu”, “Şəki Regional Elmi Mərkəzinin 50 illik uğur yolu” sərlövhəli məqalələr, yeni nəşrlər, müsabiqə və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

Вышел в свет новый номер газеты «Элм» Дек 23, 2022 | 14:00 / Публикации
На первой странице газеты размещена информация о встрече Президента Ильхама Алиева с Президентом Республики Сербия Александром Вучичем и Указе Президента «О награждении О.Г.Эльдарова орденом «Труд» I степени».
Кроме того, здесь вы можете получить информацию о визите делегации во главе с Президентом НАНА, академиком Исой Габиббейли в Пакистан, ознакомиться с докладами о деятельности Центра Республиканской сейсмологической службы и Нахчыванского отделения в 2022 году, с научной сессией, посвященной 150-летию Омара Фаига Неманзаде, а также со статьями, на темы «Толерантность в Карабахе и научная конференция о традициях мультикультурализма», «Вечный могикан», «Талантливый ученый, чья жизнь – наука и образование», «Страницы осмысленной жизни», «Движение 21 азер и национальное правительство Азербайджана», «Балаш Азероглу, тоскующий по Югу и поэт надежд», «50-летний путь успеха Шекинского областного научного центра», новыми публикациями, конкурсами и т.д.