MBBİ-də Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı qeyd olunub + Foto Dek 30, 2022 | 15:34 / Tədbirlər
Dekabrın 30-da AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə bayram şənliyi keçirilib. İnstitutun icraçı direktoru, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Ələmdar Məmmədov institutun əməkdaşlarını təbrik edərək qarşıdan gələn yeni ildə onlara daha böyük elmi nailiyyətlər, can sağlığı və xoşbəxtlik arzuladığını bildirib. Daha sonra AMEA-nın müxbir üzvü İbrahim Əzizov, institutun Qadınlar Şurasının sədri Fazilə Qasımova, Həmkarlar Təşkilatının sədri Səadət Xudaverdiyeva və başqaları çıxış edərək bu günün azərbaycanlılar üçün ikiqat unudulmaz tarixi gün olduğunu qeyd edib və bu əziz gün münasibətilə öz sevinclərini bölüşüblər.

Solidarity Day of World Azerbaijanis and New Year holiday were celebrated at IMBB + Photo Dec 30, 2022 | 15:34 / Events
On December 30, a holiday celebration was held on the occasion of the Solidarity Day of World Azerbaijanis and New Year at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the RA MSE. The executive director of the institute, doctor of philosophy in biology Alamdar Mammadov congratulated the employees and wished them greater scientific achievements, good health and happiness in the upcoming new year. Then Ibrahim Azizov, correspondent member of ANAS, Fazila Gasimova, chairman of the Institute's Women's Council, Saadat Khudaverdiyeva, chairman of the Trade Union, and others noted that this day is a doubly unforgettable historical day for Azerbaijanis and shared their joy on the occasion of this dear day.