MBBİ-nin əməkdaşları Türkiyənin İstanbul şəhərində yerləşən “Ardi Medikal Research and Diagnostics Co.” tədqiqat mərkəzində təcrübə keçmədə olublar + Foto Yan 06, 2023 | 13:52 / Ezamiyyətlər
Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının əməkdaşları aparıcı elmi işçi, b.ü.f.d. Samirə Rüstəmova, aparıcı elmi işçi b.ü.f.d. Nərgiz Sultanova və elmi işçi Turanə İsgəndərova 26-30 dekabr 2022-ci il tarixlərində Türkiyənin İstanbul şəhərində yerləşən “Ardi Medikal Research and Diagnostics Co.” tədqiqat mərkəzində “BMC MİC” qPCR cihazının iş prisipi və istifadəsinin praktiki mənimsənilməsi məqsədilə təcrübə keçmədə olublar.

Сотрудники ИМББ прошли стажировку в исследовательском центре «Ardi Mediсal Research and Diagnostics Co.», расположенном в Стамбуле + Фото Янв 06, 2023 | 13:52 / Командировки
26-30 декабря 2022 года сотрудники Лаборатории биоадаптации Института молекулярной биологии и биотехнологий Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, ведущий научный сотрудник, д.ф.по б. Самира Рустамова, ведущий научный сотрудник, д.ф.по б. Наргиз Султанова и научный сотрудник Турана Искендерова посетили исследовательский центр «Ardi Mediсal Research and Diagnostics Co.», расположенный в Стамбуле, с целью практического освоения приципа работы и использования  прибора “BMC MİC” qPCR.