“Elm” qəzetinin yeni sayı nəşr olunub Yan 16, 2023 | 13:00 / Nəşrlər
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin yerli televiziya kanallarına müsahibəsinə dair məlumat yer alıb.
Bundan əlavə, AMEA və “Azərbaycan” qəzetinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Heydər Əliyev dövlətçilik idealları və müasir dövr” mövzusunda elmi konfrans, cari ildə Akademiyanın qarşısında duran vəzifələrə həsr olunmuş müşavirə, “Qırmızı kitab”ın III nəşrinin hazırlanması istiqamətində görülən işlər, “Qərbi Azərbaycanda 1948-1953-cü illər deportasiyası” sərlövhəli məqalə, yeni nəşr və s. informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

Вышел в свет новый номер газеты «Элм» Янв 16, 2023 | 13:00 / Публикации
На первой странице газеты размещена информация об интервью Президента Ильхама Алиева местным телеканалам.
Кроме того, здесь вы можете ознакомиться с информацией о научной конференции на тему «Гейдар Алиев: идеалы государственности и современная эпоха», проведенной совместно НАНА и газетой «Азербайджан», собрании, посвященной задачам, стоящим перед Академией в текущем году, работам, проводимым в направлении подготовки третьего издания «Красной книги», статьи «Западная депортация в Азербайджане 1948-1953», нового издания и др.