Kembric Universitetinin professoru Qərib Mürşüdovun “Biostatistika” və “Struktur biologiyanın üsulları” ixtisas kurslarından mühazirələri başlayıb + Foto Apr 12, 2023 | 01:55 / Dərslər
Kembric Universitetinin professoru, Kembric şəhərində yerləşən Tibbi Tədqiqatlar Şurasının (MRC) Molekulyar Biologiya İnstitutunun Hesablama struktur biologiyası qrupunun  rəhbəri, AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Hesablama struktur biologiyası beynəlxalq laboratoriyasının müdiri professor Qərib Mürşüdov AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun I kurs magistrantlarına  aprelin 11-də “Biostatistika”, bu gün isə “Struktur biologiyanın üsulları” ixtisas kursundan ilk mühazirələri keçib. Mühazirələrdə magistrantlardan əlavə institutun doktorant və dissertantları da iştirak ediblər. Qeyd etmək lazımdır ki, Qərib Mürşüdov mühazirələrini açıq dərs şəklində zoom platforması üzərindən aparır və maraqlanan hər kəs bu dərslərdən faydalana bilər.

The lectures of Cambridge University’s professor Garib Murshudov on the speciality courses "Biostatistics" and "Methods of structural biology" have started. + Photo Apr 12, 2023 | 01:55 / Lessons
Garib Murshudov, Cambridge University’s professor, head of the computational structural biology group of the Institute of Molecular Biology of the Medical Research Council (MRC) located in Cambridge, head of the international Laboratory of Computational Structural Biology of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA delivered the lecture on "Biostatistics"  to the first-year master’s students of IMBB on April 11, and today he delivered the lecture on "Methods of structural biology". In addition to master's students, doctoral students and dissertation students of the institute also participated in the lectures. It should be noted that Garib Murshudov conducts his lectures in the form of open lessons on the Zoom platform, and anyone who is interested can benefit from these lessons.