Bakı Dövlət Universitetinin AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrinin təqdimatları dinlənilib + Foto Apr 27, 2023 | 15:38 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin 28 nəfərdən ibarət olan heyəti AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçib. Tələbələrin fevral ayının 21-dən başlayan təcrübəsi aprelin 19-na kimi davam edib. Bu gün MBBİ-nin Proteomiks beynəlxalq laboratoriyasında, Genomun quruluşu və ekspressiyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Fotobioenergetika, Populyasiya genomiksi,  Xloroplastların fotokimyası,  Hüceyrənin membran sistemləri, Fotobioenergetika laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələrin təqdimatları dinlənilib. Tələbələr institut alimləri qarşısında qazandıqları təcrübi bacarıqlar, iştirak etdikləri elmi tədqiqat işləri haqqında məruzə edərək verilən sualları cavablandırdılar. Təqdimatlar növbəti günlərdə davam edəcək.

Заслушаны доклады студентов Бакинского государственного университета, проходящих производственную практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР + Фото Апр 27, 2023 | 15:38 / Важные события
28 студентов четвертого курса биологического факультета Бакинского государственного университета прошли производственную практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий (ИМББ) МНО АР. Практика студентов, начавшаяся 21 февраля, продолжилась до 19 апреля. Сегодня были заслушаны доклады студентов, получивших опыт работы в лабораториях Протеомики, Структуры и экспрессии генома, Энзимологии фотосинтетической ассимиляции углерода, Фотобиоэнергетики, Популяционной геномики, Фотохимии хлоропластов, Системы клеточных мембран. Студенты выступили с докладом о практических навыках, полученных в ходе научных исследований, в которых они принимали непосредственное участие, и ответили на вопросы ученых института.