Bakı Dövlət Universitetinin AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrinin təqdimatları dinlənilib + Foto Apr 27, 2023 | 15:38 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin 28 nəfərdən ibarət olan heyəti AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçib. Tələbələrin fevral ayının 21-dən başlayan təcrübəsi aprelin 19-na kimi davam edib. Bu gün MBBİ-nin Proteomiks beynəlxalq laboratoriyasında, Genomun quruluşu və ekspressiyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Fotobioenergetika, Populyasiya genomiksi,  Xloroplastların fotokimyası,  Hüceyrənin membran sistemləri, Fotobioenergetika laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələrin təqdimatları dinlənilib. Tələbələr institut alimləri qarşısında qazandıqları təcrübi bacarıqlar, iştirak etdikləri elmi tədqiqat işləri haqqında məruzə edərək verilən sualları cavablandırdılar. Təqdimatlar növbəti günlərdə davam edəcək.

The presentations of Baku State University students who had undergone an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA were listened to + Photo Apr 27, 2023 | 15:38 / Important events
28 fourth-year students of the Faculty of Biology of Baku State University underwent an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA. The internship of the students, which started on February 21, continued until April 19. Today the presentations of students who had undergone an internship in the international laboratory of Proteomics, laboratories of Genome structure and expression, Enzymology of photosynthetic carbon assimilation, Photobioenergetics, Population genomics, Photochemistry of chloroplasts, Cell membrane systems, Photobioenergetics, were listened to. The students delivered a report about the practical skills they had gained, and the scientific research they participated in, and answered the questions in front of the scientists of the institute. Presentations will continue in the following days.