Bakı Dövlət Universitetinin AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrinin təqdimatları davam edib + Foto May 02, 2023 | 15:11 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçən Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin qazandıqları təcrübi bacarıqlar, iştirak etdikləri elmi tədqiqat işləri haqqında təqdimatları davam edib. Bu gün MBBİ-nin Bioadaptasiya, Bitki biotexnologiyası, Populyasiya genomiksi laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələrin çıxışları dinlənilib. Tədbirdə İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse prezidenti, akademik İradə Hüseynova və institutun alimləri iştirak edib. Akademik İradə Hüseynova tələbələrin elmi tədqiqat institutunda aparılan işlərlə yaxından tanış olması, onların elmə cəlb olunması, elm-təhsil əlaqələrinin genişləndirilməsinin əhəmiyyətindən bəhs edərək gənclərə öz tövsiyyələrini verib.

Продолжились выступления студентов Бакинского государственного университета, получивших производственный опыт в Институте молекулярной биологии и биотехнологий + Фото Мая 02, 2023 | 15:11 / Важные события
Студенты IV курса биологического факультета Бакинского государственного университета, прошедшие производственную практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР, выступили с презентациями о практических навыках, полученных ими при проведении научных исследованиях в лабораториях института. Сегодня были заслушаны выступления студентов, получивших опыт работы в лабораториях Биоадаптации, Биотехнологии растений, Популяционной геномики. В мероприятии приняли участие генеральный директор института, вице-президент НАНА, академик Ирада Гусейнова и ученые института. Академик Ирада Гусейнова рассказала о важности ознакомления студентов с работой, проводимой в НИИ, их вовлеченности в науку, важности расширения научно-образовательных связей и дала свои рекомендации молодежи.