Bakı Dövlət Universitetinin AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçən tələbələrinin təqdimatları davam edib + Foto May 02, 2023 | 15:11 / Mühüm hadisələr
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçən Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin qazandıqları təcrübi bacarıqlar, iştirak etdikləri elmi tədqiqat işləri haqqında təqdimatları davam edib. Bu gün MBBİ-nin Bioadaptasiya, Bitki biotexnologiyası, Populyasiya genomiksi laboratoriyalarında təcrübə keçmiş tələbələrin çıxışları dinlənilib. Tədbirdə İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse prezidenti, akademik İradə Hüseynova və institutun alimləri iştirak edib. Akademik İradə Hüseynova tələbələrin elmi tədqiqat institutunda aparılan işlərlə yaxından tanış olması, onların elmə cəlb olunması, elm-təhsil əlaqələrinin genişləndirilməsinin əhəmiyyətindən bəhs edərək gənclərə öz tövsiyyələrini verib.

The presentations of the Baku State University students who had undergone an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA continued + Photo May 02, 2023 | 15:11 / Important events
The presentations of the IV course students of the Faculty of Biology of Baku State University, who had gone an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, continued to present about the practical skills they gained and the scientific research they participated in. Today the students who had practised in laboratories of Bioadaptation, Plant biotechnology, and Population genomics presented their work. The Director General of the Institute, Vice President of ANAS, Academician Irada Huseynova and scientists of the Institute took part in the eventAcademician Irada Huseynova spoke about the importance of students getting to know the work carried out at the scientific research institute, their involvement in science, and the importance of expanding science-education relations and gave her recommendations to the students.