MBBİ-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik Yubileyi münasibətilə ağacəkmə aksiyası keçirilib + Foto May 10, 2023 | 12:26 / Mühüm hadisələr
Bu gün AR-ETN Molekulyar Biolgiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik Yubileyi münasibətilə ağacəkmə aksiyası keçirilib. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlanıb. İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova Ulu Öndərin keçdiyi şərəfli həyat yolundan, onun alimlərə, elmə verdiyi dəyərdən, ölkəmizdə aparılan uğurlu gənclər siyasətindən bəhs edib. O qeyd edib ki, institutumuzda çalışan gənclər onlar üçün yaradılan imkanları qiymətləndirərərək elmi inkişafına öz töhfələrini verməlidirlər. Daha sonra MBBİ-nin əməkdaşları institutun həyətyanı sahəsində çinar ağacları və qızılgüllər əkiblər. Bu aksiyanın məqsədi Ulu Öndərin cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyəti və təbiətə qayğını təbliğ etmək ənənələrini davam etdirmək, ağac əkilməsini və yaşıllıqların çoxaldılmasını təşviq edərək ətraf mühitin qorunmasına töhfə verməkdir.

По случаю 100-летия общенационального лидера Гейдара Алиева в ИМББ прошла акция по посадке деревьев + Фото Мая 10, 2023 | 12:26 / Важные события
Сегодня в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР состоялась акция по посадке деревьев по случаю 100-летия общенационального лидера Гейдара Алиева. Мероприятие началось с исполнения Государственного Гимна Азербайджанской Республики. Генеральный директор института, вице-президент НАНА, академик Ирада Гусейнова рассказала о почетном жизненном пути Великого лидера, значении, которое он придавал ученым и науке, и успешной молодежной политике, реализуемой в нашей стране. Она отметила, что молодые люди, работающие в нашем институте, должны оценивать созданные для них возможности и способствовать своему научному развитию. Позже сотрудники ИМББ посадили во дворе института платаны и розы. Цель данной акции – продолжить традиции Великого Вождя по пропаганде экологической культуры и бережного отношения к природе в обществе, внести свой вклад в защиту окружающей среды путем поощрения посадки деревьев и воспроизводства зелени.