MBBİ-də Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik Yubileyi münasibətilə ağacəkmə aksiyası keçirilib + Foto May 10, 2023 | 12:26 / Mühüm hadisələr
Bu gün AR-ETN Molekulyar Biolgiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik Yubileyi münasibətilə ağacəkmə aksiyası keçirilib. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət himninin səsləndirilməsi ilə başlanıb. İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İradə Hüseynova Ulu Öndərin keçdiyi şərəfli həyat yolundan, onun alimlərə, elmə verdiyi dəyərdən, ölkəmizdə aparılan uğurlu gənclər siyasətindən bəhs edib. O qeyd edib ki, institutumuzda çalışan gənclər onlar üçün yaradılan imkanları qiymətləndirərərək elmi inkişafına öz töhfələrini verməlidirlər. Daha sonra MBBİ-nin əməkdaşları institutun həyətyanı sahəsində çinar ağacları və qızılgüllər əkiblər. Bu aksiyanın məqsədi Ulu Öndərin cəmiyyətdə ekoloji mədəniyyəti və təbiətə qayğını təbliğ etmək ənənələrini davam etdirmək, ağac əkilməsini və yaşıllıqların çoxaldılmasını təşviq edərək ətraf mühitin qorunmasına töhfə verməkdir.

On the occasion of the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev, a tree-planting action was held at the IMBB + Photo May 10, 2023 | 12:26 / Important events
The event began with the National Anthem of the Republic of Azerbaijan. The director general of the institute, vice-president of ANAS, academician Irada Huseynova spoke about the honorable life path of the Great Leader, the value he gave to scientists and science, and the successful youth policy implemented in our country. He noted that young people working in our institute should evaluate the opportunities created for them and contribute to their scientific development. Later, the employees planted sycamore trees and roses in the courtyard of the institute. The purpose of this action is to continue the traditions of the Great Leader to promote ecological culture and care for nature in society, to contribute to the protection of the environment by encouraging the planting of trees and the reproduction of greenery.