AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda doktorantların attestasiyası keçirilib + Foto May 11, 2023 | 16:44 / Mühüm hadisələr
11 may 2023-cü il tarixində AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorantların attestasiyası keçirilib.İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynovanın 12 aprel 2023-cü il tarixli 22 saylı əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası qarşısında doktorantlar ötən il ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat veriblər. Doktorantların konfrans və təcrübə keçmələrdə iştirakı, çap işləri müzakirə edilib. Attestasiya Komissiyası tərəfindən fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlərin yerinə yetirilmə dərəcəsindən asılı olaraq, doktorantlar tam və şərti olaraq attestasiya olunublar.
Eyni zamanda institutun təhsil müddəti başa vurmuş doktorantları da komissiya qarşısında dissertasiya işlərinin cari vəziyyəti haqda məruzə ediblər. Komissiyanın sədri akademik İradə Hüseynova gənclərin inkişafı üçün institutda hər bir şəraitin yaradıldığını qeyd edib və doktorantlara dissertasiya işlərinin vaxtında tamamlanması tövsiyyələrini verib.

В Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР прошла аттестация докторантов + Фото Мая 11, 2023 | 16:44 / Важные события
11 мая 2023 года в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО Азербайджанской Республики состоялась аттестация докторантов по программе их подготовки. Перед Аттестационной комиссией, созданной приказом от 12 апреля 2023 года № 22, выступила директор института, академик Гусейнова Ирада, которая информировала комиссию о научно-исследовательских работах докторантов. Обсуждались участие докторантов в конференциях и стажировках, работа над подготовкой к выпуску текущего номера журнала института. В зависимости от степени выполнения работ, предусмотренных в индивидуальных планах докторанты были полностью и условно аттестованы аттестационной комиссией. Затем о текущем состоянии своих диссертационных работ доложили докторанты института, завершившие обучение. Председатель комиссии, академик Ирада Гусейнова отметила, что в институте созданы все условия для развития молодежи и дала докторантам рекомендации для своевременного завершения диссертационных работ.