AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda doktorantların attestasiyası keçirilib + Foto May 11, 2023 | 16:44 / Mühüm hadisələr
11 may 2023-cü il tarixində AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorantların attestasiyası keçirilib.İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynovanın 12 aprel 2023-cü il tarixli 22 saylı əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası qarşısında doktorantlar ötən il ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat veriblər. Doktorantların konfrans və təcrübə keçmələrdə iştirakı, çap işləri müzakirə edilib. Attestasiya Komissiyası tərəfindən fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işlərin yerinə yetirilmə dərəcəsindən asılı olaraq, doktorantlar tam və şərti olaraq attestasiya olunublar.
Eyni zamanda institutun təhsil müddəti başa vurmuş doktorantları da komissiya qarşısında dissertasiya işlərinin cari vəziyyəti haqda məruzə ediblər. Komissiyanın sədri akademik İradə Hüseynova gənclərin inkişafı üçün institutda hər bir şəraitin yaradıldığını qeyd edib və doktorantlara dissertasiya işlərinin vaxtında tamamlanması tövsiyyələrini verib.

Attestation of doctoral students was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA + Photo May 11, 2023 | 16:44 / Important events
On May 11, 2023, the attestation of doctoral students was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. In front of the Attestation Commission established by order No. 22 of April 12, 2023, of the Director General of the Institute, Academician Irada Huseynova, the doctoral students reported on the scientific and research work they performed during the past year. Participation of doctoral students in conferences and internships and printing works were discussed. Doctoral students are fully and conditionally certified by the Attestation Commission, depending on the degree of fulfilment of the work provided for in the individual work plans.
At the same time, the doctoral students of the institute, who have completed their studies, reported to the commission about the current status of their dissertation work. The chairman of the commission, academician Irada Huseynova, noted that every condition has been created in the institute for the development of the youth and gave recommendations to doctoral students to complete their dissertation work on time.