Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən ED 1.25 Dissertasiya şurasının iclası keçirilib + Foto May 25, 2023 | 16:00 / Konfranslar, iclaslar
Mayın 25-də AR ETN-nin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun nəzdində fəaliyyət göstərən ED 1.25 Dissertasiya şurasının iclasında 2411.02 - “Bitki fiziologiyası” ixtisası üzrə iddiaçı-Atabəy Cahangirovun “Dağlıq Şirvanın dəmyə şəraitində payızlıq yumşaq buğdanın (Triticum aestivum L.) seleksiyasının morfofizioloji əsasları” mövzusunda elmlər doktoru elmi dərəcəsi almaq üçün dissertasiya işinin təqdimatı keçirilib. Təqdim edilən dissertasiya işinin elmi rəhbəri AMEA-nın vitse prezidenti, akademik İradə Hüseynovadır. Dissertasiya işinə dörd opponent təklif edilib. AMEA-nın müxbir üzvü, biologiya elmləri doktoru, professor İbrahim Əzizov, biologiya elmləri doktoru, dosent Vilayət Abdıyev, biologiya elmləri doktoru, dosent Tatyana Savçenko və biologiya elmləri doktoru, dosent Hamlet Sadıqov dissertasiya işinin opponenti olmağa razılıqlarını bildiriblər.

A meeting of the ED 1.25 Dissertation Council, operating under the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, was held + Photo May 25, 2023 | 16:00 / Conferences, assemblies
On May 25, at the meeting of the ED 1.25 Dissertation Council operating under IMBB, applicant-Atabey Jahangirov's dissertation work’s presentation "Morphophysiological basis of the selection of bread wheat (Triticum aestivum L.) under the not irrigated conditions of Mountainous Shirvan" on the specialty of 2411.02 - "Plant Physiology" to receive the scientific degree of Doctor of Sciences was held. Academician Irada Huseynova, vice president of ANAS, is the scientific supervisor of the submitted dissertation work. Four opponents were proposed for the dissertation work. Corresponding member of ANAS, doctor of biological sciences, professor Ibrahim Azizov, doctor of biological sciences, associate professor Vilayat Abdiyev, doctor of biological sciences, associate professor Tatyana Savchenko and doctor of biological sciences, associate professor Hamlet Sadigov agreed to be opponents of the dissertation work.