Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşının rəhbərliyi altında yerinə yetirilən layihə qızıl medala layiq görülüb + Foto Fev 19, 2019 | 09:39 / Mühüm hadisələr
“Sabahın alimləri“ VIII Respublika müsabiqəsində “Biologiya” nominasiyası üzrə birinci yerə Akademik Zərifə Əliyeva adına liseyin 11-ci sinif şagirdləri Vagif Məmmədzadə və Selcan Nurullayeva layiq görülüblər.
Layihə AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioinformatika laboratoriyasının müdiri, AMEA-nın müx. üzvü İlham Şahmuradovun rəhbərliyi altında yerinə yetirilib.
Onlar bu mükafata “İnsan genomunda 2-istiqamətli promotorlar” layihəsinə görə layiq görülüblər.
“Sabahın alimləri” Respublika müsabiqəsinə təqdim olunan layihələrin AMEA alimlərinin rəhbərliyi altında yerinə yetirilməsi istedadlı şagirdlərdə elmə qarşı marağın yaradılması üçün böyük əhəmiyyətə malikdir.

Проект, осуществленный под руководством сотрудника Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий, удостоен золотой медали + Фото Фев 19, 2019 | 09:39 / Важные события
В VIII республиканском конкурсе «Ученые завтрашнего дня» в номинации «Биология» первого места удостоены ученики 11-го класса Лицея имени Зарифы Алиевой Вагиф Мамедзаде и Сельджан Нуруллаева.
Проект осуществлен под руководством заведующего лабораторией Биоинформатики Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий, члена-корреспондента НАНА Ильхама Шахмурадова.
Они были удостоены этой премии за проект «2-направленные промотеры генома человека».
Осуществление проектов, представленных на конкурсе «Ученые завтрашнего дня», под руководством ученых НАНА имеет большое значение для привлечения талантливых школьников в науку.