MBBİ-nin əməkdaşı Beynəlxalq Fitoplazmoloqlar İşçi Qrupunun 5-ci Konfransında iştirak edib + Foto May 30, 2023 | 15:50 / Ezamiyyətlər
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d. Gülnarə Balakişiyeva 22-26 may tarixlərində Omanda elmi ezamiyyətdə olub. Ezmiyyət dövründə G. Balakişiyeva Beynəlxalq Fitoplazmoloqlar İşçi Qrupunun 5-ci Konfransında iştirak edib. G. Balakişiyeva konfransın “Karantin əhəmiyyətli fitoplazma xəstəlikləri “ sessiyasına sədrlik etmiş, “Dünyada Fitoplazma xəstəlikləri” sessiyasında isə “Azərbaycanda fitoplazma xəstəlikləri: tarixi perspektiv” mövzusunda şifahi məruzə ilə çıxış etmişdir. Əməkdaşımız konfransa qatdığı dəyərə görə fərqlənmə sertifikatı ilə və fitoplazmaların təqiqi sahəsində gördüyü işlərə görə isə “Monique Garnier” mükafatı ilə təltif edilib. Qeyd edək ki, konfransda müxtəlif ölkələrdən olan 200-dən artıq iştirakçı arasında yalnız iki nəfər bu mükafata layiq görülüb.

An employee of IMBBI participated in the 5th Conference of the International Working Group of Phytoplasmologists + Photo May 30, 2023 | 15:50 / Scientific mission
A leading researcher of the Bioadaptation Laboratory of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, PhD in biology Gulnara Balakishiyeva was on a scientific mission in Oman on May 22-26. During her visit, G. Balakishiyeva participated in the 5th Conference of the International Working Group of Phytoplasmologists. G. Balakishiyeva chaired the "Phytoplasma diseases of Quarantine importance" session of the conference, and gave an oral report on "Phytoplasma diseases in Azerbaijan: a historical perspective" in the session "Phytoplasma diseases in the world". Our employee was awarded a certificate of distinction for her contributions to the conference and the "Monique Garnier" award for her work in the field of phytoplasma research. It should be noted that among more than 200 participants from different countries at the conference, only two received this award.