MBBİ-nin əməkdaşları Bakı Ali Neft Məktəbində Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Beynəlxalq Elmi Konfransın qalibləri sırasındadır + Foto İyn 21, 2023 | 10:06 / Konfranslar, iclaslar
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının elmi işçisi Günay İsmayılova və Bioadaptasiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Naimə Niyazova SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Azərbaycan xalqının Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak ediblər. Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların IV Beynəlxalq Elmi Konfransı "Dayanıqlı Kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru: Daha yaxşı bir dünya qurmaq üçün yeniliklər" mövzusuna həsr olunub. Konfransa Azərbaycan universitetləri ilə yanaşı, Almaniyanın Ştutqart Universiteti, Çin Xalq Respublikasının Şanxay Jiao Tong Universiteti, İspaniyanın Valyadolid Universiteti, Rusiyanın A.N. Frumkin adına Fiziki Kimya və Elektrokimya İnstitutu, ABŞ-nin Oklahoma Universitetindən də tezislər qəbul olunub. MBBİ-nin gənc tədqiqatçıları kofransın qalibləri sırasında mükafatlandırılmışlar.

Сотрудники ИМББ МНО АР вошли в число победителей Международной научной конференции, посвященной 100-летию Гейдара Алиева, организованной в Бакинской высшей школой нефти + Фото Июн 21, 2023 | 10:06 / Конференции, встречи
Научный сотрудник лаборатории биотехнологии растений Института молекулярной биологии и биотехнологий Гюнай Исмаилова и младший научный сотрудник лаборатории биоадаптации Наима Ниязова, приняли участие в IV Международной научной конференции студентов и молодых ученых, посвященной 100-летию общенационального лидера азербайджанского народа Гейдара Алиева, организованной  Бакинской высшей школой нефти (SOCAR.) IV Международная научная конференция студентов и молодых ученых была посвящена теме «На пути к устойчивой химии и химической инженерии: инновации для построения лучшего мира». Помимо азербайджанских вузов, в материалах конференции были опубликованы тезисы, полученные из Штутгартского университета Германии, Шанхайского университета Цзяо Тонг Китайской Народной Республики, Вальядолидского университета Испании, РоссийскиогоУниверситета Физической Химии и Электрохимии имени А.Н. Фрумкина, Университета Оклахомы, США. Среди победителей конференции были и молодые исследователи ИМББ МНО АР.