AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilib + Foto Sen 13, 2023 | 16:00 / İmtahanlar
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2023-cü il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya “Biokimya”,“Biotexnologiya” və “Bitki fiziologiyası” ixtisasları üzrə qəbul imtahanları keçirilib. İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse prezidenti, akademik İradə Hüseynovanın  7 sentyabr 2023-cü il tarixli 256, 257 və 258-saylı əmrləri ilə hər bir ixtisas üzrə imtahan komissiyaları təşkil olunub.  Sentyabrın 12-də Cəfərova Vüsalə “Biotexnologiya”,  sentyabrın 13-də Şabanova Mehriban və Süleymanov Ruslan “Biokimya”, Mustafayeva Nihal isə “Bitki fiziologiyası” ixtisası üzrə imtahan veriblər. Namizədlər imtahanları yüksək nəticə ilə başa vurublar.

В Институте молекулярной биологии и биотехнологий АР прошли вступительные экзамены в докторантуру  + Фото Сен 13, 2023 | 16:00 / Экзамены
В Институте молекулярной биологии и биотехнологий АР ЭТН прошли вступительные экзамены по программе доктора философии на 2023 год по специальностям «Биохимия», «Биотехнология» и «Физиология растений». Согласно приказам генерального директора института, академика Ирады Гусейновой №256, 257 и 258 от 7 сентября 2023 года по каждой специальности были организованы экзаменационные комиссии. 12 сентября Джафарова Вусала сдавала экзамен по «Биотехнологии», 13 сентября Шабанова Мехрибан и Руслан Сулейманов Руслан сдавали экзамен по «Биохимии», а Мустафаева Нихал - по «Физиологии растений». Все претенденты успешно сдали экзамены и получили высокие оценки.