AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilib + Foto Sen 13, 2023 | 16:00 / İmtahanlar
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda 2023-cü il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya “Biokimya”,“Biotexnologiya” və “Bitki fiziologiyası” ixtisasları üzrə qəbul imtahanları keçirilib. İnstitutun baş direktoru, AMEA-nın vitse prezidenti, akademik İradə Hüseynovanın  7 sentyabr 2023-cü il tarixli 256, 257 və 258-saylı əmrləri ilə hər bir ixtisas üzrə imtahan komissiyaları təşkil olunub.  Sentyabrın 12-də Cəfərova Vüsalə “Biotexnologiya”,  sentyabrın 13-də Şabanova Mehriban və Süleymanov Ruslan “Biokimya”, Mustafayeva Nihal isə “Bitki fiziologiyası” ixtisası üzrə imtahan veriblər. Namizədlər imtahanları yüksək nəticə ilə başa vurublar.

The entrance exams for doctoral studies were held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA + Photo Sep 13, 2023 | 16:00 / Examinations
In the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, the entrance exams for the Doctor of Philosophy for 2023 were held in the specialities "Biochemistry", "Biotechnology" and "Plant Physiology". According to the orders of the director general of the institute, vice president of ANAS, academician Irada Huseynova dated September 7, 2023, No. 256, 257 and 258, examination commissions for each speciality were organized. On September 12, Jafarova Vusala took the exam in "Biotechnology", on September 13, Shabanova Mehriban and Ruslan Suleymanov took the exam in "Biochemistry", and Mustafayeva Nihal took the exam in "Plant Physiology". The candidates completed the exams with high marks.