MBBİ-nin əməkdaşları "Horizon Avropa" layihələrin hazırlanması təlimində iştirak ediblər + Foto Okt 03, 2023 | 12:09 / Mühüm hadisələr
MBBİ-nin Bioadaptasiya  laboratoriyasının aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dos. Nərgiz Sultanova və kiçik elmi işçisi Naimə Niyazova Avropa Komissiyası (AK) Avropa İttifaqı və Azərbaycan arasında Tədqiqat və İnnovasiya Əməkdaşlığına Dəstək, Azərbaycan tədqiqatçılarının, dövlət və özəl sektorlardan olan mütəxəssislərin "Horizon Avropa" Proqramında uğurlu iştirakının təmin edilməsi məqsədilə 26-27 sentyabr  2023-cü il tarixlərində təşkil olunmuş layihələrin hazırlanması təlimində (Horizone Europe Proposal Writing Camp)  iştirak ediblər. Layihələrin hazırlanması üzrə təlimin məqsədi Azərbaycandan olan tədqiqatçılar və innovatorlara "Horizon Avropa" Proqramının yeni çağırışlarına yüksək keyfiyyətli və rəqabətədavamlı layihə təkliflərinin hazırlanması, onların Avropa tədqiqat və innovasiya şəbəkəsinə inteqrasiya olunmasıdır. Təlimdə Horizon Europe təkliflərinin əsas elementləri olan Excellence, İmpact, İmplementation/work plan üzrə ekspert çıxışları və müxtəlif klasterlər üzrə qrup tapşırıqları həyata keçirilib.

Сотрудники ИМББ приняли участие в тренинге по подготовке проектов на предстоящие конкурсы программы «Horizon Europe» + Фото Окт 03, 2023 | 12:09 / Важные события
Для обеспечения успешного участия азербайджанских исследователей, специалистов государственного и частного секторов в Рамочной программе ЕС по науке и инновациям «Горизонт Европа», при поддержке научно- исследовательского и инновационного сотрудничества между Европейской Комиссией (ЕК) и Европейским Союзом был организован тренинг по подготовке конкурсных проектов программы «Horizon Europe», в котором приняли участие ведущий научный сотрудник Лаборатории биоадаптации ИМББ, д. ф. по б., доц. Наргиз Султанова и младший научный сотрудник Наима Ниязова. Тренинг проходил 26-27 сентября 2023 г. Целью тренинга являлась подготовка качественных и конкурентоспособных проектных предложений для исследователей и новаторов из Азербайджана, соответствующих к новым задачам программы «Horizon Europe», а также интеграция их в европейскую исследовательскую и инновационную сеть. В ходе тренинга были проведены экспертные выступления по вопросам «Совершенство», «Воздействие», «Внедрение/план работы», которые являются основными элементами предложений «Horizon Europe», а также групповые задания по различным кластерам.