MBBİ-nin əməkdaşı Türkiyənin DOSA İnformasiya və Elm Texnologiyaları mərkəzində elmi ezamiyyətdə olub + Foto Yan 10, 2024 | 10:00 / Ezamiyyətlər
AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının böyük laborantı Xəyalə Əliyeva 11.12.2023-15.12.2023 tarixlərində Türkiyənin DOSA İnformasiya və Elm Texnologiyaları mərkəzində elmi ezamiyyətdə olub.  Ezamiyyənin əsas məqsədi “RNA-seq Essentials: A Beginner’s Guids” proqramı çərçivəsində RNT-seq analizlərinin əsaslarını öyrənməkdən ibarət olmuşdur. Xəyalə Əliyeva bu istiqamətdə nəzəri və praktiki kurslarda uğurla iştirak etmiş və təcrübəkeçmədən sonra Ege Universitetinin Ege Texnopark Texnologiya İnkişaf Bölməsinin professoru Emre İlker tərəfindən sertifikat ilə təltif edilmişdir.

Сотрудник ИМББ находился с научной миссией командировкой в Центре информационных и научных технологий DOSA Турции + Фото Янв 10, 2024 | 10:00 / Командировки
11.12.2023-15.12.2023 старший лаборант Лаборатории биоадаптации Института молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР Хаяла Алиева находилась с научной командировкой в Центре информационных и научных технологий DOSA Турции. Основной целью визита было изучение основ RNA-seq анализа в рамках программы «RNA-seq Essentials: A Beginner's Guides». Хаяла Алиева успешно прошла теоретические и практические курсы по данному направлению, а после стажировки профессора отдела развития технологий Эгейского технопарка Эгейского университета Эмре Илькер вручил ей сертификат.