“Heydər Əliyev və müasir biologiya elminin inkişafı: uğurlar və çağırışlar” mövzusunda beynəlxalq konfrans Azərbaycan qəzetində işıqlandırılıb Yan 15, 2024 | 11:00 / Nəşrlər
Azərbaycan qəzetinin 2023-ci il 30 dekabr nömrəsində “Heydər Əliyev və müasir biologiya elminin inkişafı: uğurlar və çağırışlar” mövzusunda beynəlxalq konfrans haqqında məqalə dərc olunub. Məqalədə qeyd edilir ki, Azərbaycan xalqının tarixində böyük hadisələr və möhtəşəm qələbələrlə yadda qalan 2023-cü il –“Heydər Əliyev ili” yekunlaşmaq üzrədir. Xalqımız il ərzində Ulu Öndərin 100 illik yubileyini təntənə ilə qeyd etmişdir. Bu günlərdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Mərkəzi Elmi Kitabxanasında AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsi və Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev və müasir biologiya elminin inkişafı: nailiyyətlər və çağırışlar” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilmişdir. Məqalənin tam mətni ilə aşağıdakı link vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.

The international conference on "Heydar Aliyev and the development of modern biological science: achievements and challenges" was covered in Azerbaijan newspaper Jan 15, 2024 | 11:00 / Publications
An article about the international conference on "Heydar Aliyev and the development of modern biological science: achievements and challenges" was published in the December 30, 2023 issue of Azerbaijan newspaper. The article notes that the year 2023 - the "Year of Heydar Aliyev", which is marked by great events and great victories in the history of the Azerbaijani people, is about to end. Throughout the year, our people celebrated the 100th anniversary of the Great Leader with great solemnity. Recently, an international conference on "Heydar Aliyev and the development of modern biological science: achievements and challenges" was held in the Central Scientific Library of the Azerbaijan National Academy of Sciences, jointly organized by the Department of Biological and Medical Sciences of ANAS and the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. You can access the full text of the article from the link below.