“Heydər Əliyev və müasir biologiya elminin inkişafı: uğurlar və çağırışlar” mövzusunda beynəlxalq konfrans Azərbaycan qəzetində işıqlandırılıb Yan 15, 2024 | 11:00 / Nəşrlər
Azərbaycan qəzetinin 2023-ci il 30 dekabr nömrəsində “Heydər Əliyev və müasir biologiya elminin inkişafı: uğurlar və çağırışlar” mövzusunda beynəlxalq konfrans haqqında məqalə dərc olunub. Məqalədə qeyd edilir ki, Azərbaycan xalqının tarixində böyük hadisələr və möhtəşəm qələbələrlə yadda qalan 2023-cü il –“Heydər Əliyev ili” yekunlaşmaq üzrədir. Xalqımız il ərzində Ulu Öndərin 100 illik yubileyini təntənə ilə qeyd etmişdir. Bu günlərdə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Mərkəzi Elmi Kitabxanasında AMEA-nın Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsi və Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev və müasir biologiya elminin inkişafı: nailiyyətlər və çağırışlar” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirilmişdir. Məqalənin tam mətni ilə aşağıdakı link vasitəsilə tanış ola bilərsiniz.

Международная конференция «Гейдар Алиев и развитие современной биологической науки: успехи и вызовы» была освещена в азербайджанской газете Янв 15, 2024 | 11:00 / Публикации
В номере газеты Азербайджан от 30 декабря 2023 года опубликована статья о том, что в Центральной научной библиотеке Национальной академии наук Азербайджана Отделением биологических и медицинских наук НАНА совместно с  Институтом молекулярной биологии и биотехнологий Министерства науки и образования Азербайджанской Республики была организована международная конференция «Гейдар Алиев и развитие современной биологической науки: успехи и вызовы». В статье отмечается, что 2023 год – «Год Гейдара Алиева», запомнившийся великими событиями и великими победами в истории азербайджанского народа, подходит к концу. В этом году наш народ отметил 100-летие Великого Вождя. С полным текстом статьи вы можете ознакомиться по ссылке, указанной ниже. azerbaijan-news.az