MBBİ-nin əməkdaşı elm sahəsi üzrə 2024‑cü il “Gənclər üçün Prezident Mükafatı”na layiq görülüb Fev 01, 2024 | 15:10 / Mühüm hadisələr
Ölkə Prezidenti İlham Əliyevin Sərəncamı ilə Elm, təhsil, mədəniyyət, gənclər siyasəti və gənclərlə iş, ictimai və sosialyönümlü fəaliyyət, innovasiya və sahibkarlıq sahələrində xüsusi fərqlənən gənclər Prezident mükafatları ilə təltif olunublar.
Elm sahəsi üzrə bu mükafata AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kiçik elmi işçisi Gülnar Abdullayeva layiq görülüb.
2018-ci ildə MBBİ-də Molekulyar Bİologiya ixtisası üzrə magistratura təhsilini başa vuran Gülnar Abdullayeva İslam İnkişaf Bankının PhD təqaüd proqramının qalibi olmuşdur. Hazırda Gülnar Abdullayeva Birləşmiş Krallığın Oksford Universitetində tədqiqatlarını tamamlayıb və dissertasiya işini müdafiəyə təqdim etmək ərəfəsindədir.
Qeyd edək ki, AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun artıq 3-cü əməkdaşı bu böyük mükafata layiq görülüb.

The employee of IMBB was awarded the 2024 "President's Award for Youth" in the field of science Feb 01, 2024 | 15:10 / Important events
By the Decree of the President of the country Ilham Aliyev, young people who stand out in the fields of science, education, culture, youth policy and work with youth, public and socially oriented activities, innovation and entrepreneurship were awarded Presidential awards.
Gulnar Abdullayeva, a junior researcher at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the MSE RA, was awarded this prize in the field of science.
Gulnar Abdullayeva, who completed her master's degree in Molecular Biology at IMBB in 2018, won the PhD scholarship program of the Islamic Development Bank. Currently, Gulnar Abdullayeva has completed her studies at Oxford University in the United Kingdom and is about to submit her dissertation for defense.
It should be noted that the 3rd employee of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies MSE RA has already been awarded this great award.