Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Ali Ahmad Naz “Genom assosiasiyalarının analizi və məlumatların interpritasiyası” mövzusunda təlim keçirib + Foto Mart 06, 2024 | 15:00 / Seminarlar
Martın 6-da Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Ali Ahmad Naz Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun qonağı olub. Professor Naz “Genom assosiasiyalarının analizi və məlumatların interpritasiyası” mövzusunda təlim keçirib. Alim bütöv genom üzrə assosiasiyaların tədqiqi zamanı verilənlərin izahı və analizi, bu zaman meydana çıxan çətinliklər, səhv interpretasiya ehtimalları haqqında məlumat verib. İnstitutun gənc tədqiqatçıları, magistrantlar, doktorant və dissertantlar tədbirdə fəal iştirak ediblər.

Ali Ahmad Naz, professor of Osnabrück University of Applied Sciences, Germany, conducted training on "Genome association analysis and data interpretation" + Photo Mar 06, 2024 | 15:00 / Seminars
On March 6, Ali Ahmad Naz, professor of Osnabrück University of Applied Sciences, Germany, visited the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. Professor Naz conducted training on "Genome association analysis and data interpretation". The scientist gave detailed information on data interpretation and analysis during genome-wide association studies, as well as difficulties encountered at this time, and possibilities of misinterpretation. Young researchers, master's students, and doctoral students of the institute actively participated in the training.