Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Ali Ahmad Naz “Genom assosiasiyalarının analizi və məlumatların interpritasiyası” mövzusunda təlim keçirib + Foto Mart 06, 2024 | 15:00 / Seminarlar
Martın 6-da Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Ali Ahmad Naz Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun qonağı olub. Professor Naz “Genom assosiasiyalarının analizi və məlumatların interpritasiyası” mövzusunda təlim keçirib. Alim bütöv genom üzrə assosiasiyaların tədqiqi zamanı verilənlərin izahı və analizi, bu zaman meydana çıxan çətinliklər, səhv interpretasiya ehtimalları haqqında məlumat verib. İnstitutun gənc tədqiqatçıları, magistrantlar, doktorant və dissertantlar tədbirdə fəal iştirak ediblər.

Профессор Оснабрюкского университета прикладных наук в Германии Али Ахмад Наз провел тренинг на тему «Анализ ассоциаций генома и интерпретация данных» + Фото Мар 06, 2024 | 15:00 / Семинары
6 марта гостем Института молекулярной биологии и биотехнологий стал Али Ахмад Наз, профессор Оснабрюкского университета прикладных наук, Германия. Профессор Наз провел тренинг на тему «Анализ геномных ассоциаций и интерпретация данных». Ученый дал информацию об интерпретации и анализе данных, трудностях, возникающих при изучении ассоциаций на всем геноме, а также возможности неправильной интерпретации. В мероприятии активное участие приняли молодые ученые института, магистранты, докторанты и диссертанты.