MBBİ-nin əməkdaşları Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında elmi ezamiyyətdə olublar + Foto Mart 10, 2024 | 15:11 / Ezamiyyətlər
Martın 9-da MBBİ-nin əməkdaşları İnstitutun baş direktoru, akademik İradə Hüseynova, icraçı direktor b.ü.f.d., dosent Ələmdar Məmmədov, b.e.d. Şahniyar Bayramov, b.ü.f.d., dosent Samirə Rüstəmova, b.ü.f.d., dosent Ulduza Qurbanova, b.ü.f.d. Ülkər İbrahimova, bioadaptasiya laboratoriyasının əməkdaşları Turanə İsgəndərova, Səidə Zülfüqarova, Beynəlxalq və İctimaiyyətlə Əlaqələr Şövəsinin müdiri Minaxanım Əliyeva  Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Elmi Tədqiqat Əkinçilik İnstitutunun Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında elmi ezamiyyətdə olublar. Səfərdə Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Ali Ahmad Naz da iştirak edib. Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasının  direktoru Atabəy Cahangirov dəmyə şəraitində aparılan seleksiya işləri haqqında ətraflı məlumat verib. Görüşdə AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu, AR KTN Elmi Tədqiqat Əkinçilik İnstitutu və Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universiteti arasında gələcək əməkdaşlıq və birgə layihə imkanları müzakirə olunub.

Сотрудники ИМББ находились с научной миссией на Гобустанской региональной экспериментальной станции + Фото Мар 10, 2024 | 15:11 / Командировки
9 марта во главе с генеральным директором института молекулярной биологии и биотехнологий академиком Ирадой Гусейновой и исполнительным директором института, д.ф. по б., доц. Аламдаром Мамедовым, сотрудники института доктор биологических наук Шахнияр Байрамов, д.-а ф. по б., доц.-ты Самира Рустамова, Улдуза Гурбанова, Улькар Ибрагимова, сотрудники лаборатории биоадаптации Турана Искендерова, Саида Зульфугарова, заведующая отделом международных и общественных связей Минаханым Алиева находились с научной миссией на Гобустанской региональной опытной станции Научно-исследовательского института Земледелия Министерства сельского хозяйства Азербайджана. В визите также принял участие Али Ахмад Наз, профессор Оснабрюкского университета прикладных наук. Директор Гобустанской региональной опытной станции Атабей Джахангиров дал подробную информацию о селекционной работе, проводимой в условиях станции. На встрече обсуждались возможности будущего сотрудничества и совместных проектов между Институтом молекулярной биологии и биотехнологий МНО AР, Научно-исследовательским институтом земледелия МСХ АР и Оснабрюкским университетом прикладных наук Германии.