MBBİ-nin əməkdaşları Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında elmi ezamiyyətdə olublar + Foto Mart 10, 2024 | 15:11 / Ezamiyyətlər
Martın 9-da MBBİ-nin əməkdaşları İnstitutun baş direktoru, akademik İradə Hüseynova, icraçı direktor b.ü.f.d., dosent Ələmdar Məmmədov, b.e.d. Şahniyar Bayramov, b.ü.f.d., dosent Samirə Rüstəmova, b.ü.f.d., dosent Ulduza Qurbanova, b.ü.f.d. Ülkər İbrahimova, bioadaptasiya laboratoriyasının əməkdaşları Turanə İsgəndərova, Səidə Zülfüqarova, Beynəlxalq və İctimaiyyətlə Əlaqələr Şövəsinin müdiri Minaxanım Əliyeva  Azərbaycan Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Elmi Tədqiqat Əkinçilik İnstitutunun Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasında elmi ezamiyyətdə olublar. Səfərdə Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universitetinin professoru Ali Ahmad Naz da iştirak edib. Qobustan Bölgə Təcrübə Stansiyasının  direktoru Atabəy Cahangirov dəmyə şəraitində aparılan seleksiya işləri haqqında ətraflı məlumat verib. Görüşdə AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu, AR KTN Elmi Tədqiqat Əkinçilik İnstitutu və Almaniyanın Osnabruk Tətbiqi Elmlər Universiteti arasında gələcək əməkdaşlıq və birgə layihə imkanları müzakirə olunub.

Employees of IMBB were on secondment to the Gobustan Regional Experimental Station + Photo Mar 10, 2024 | 15:11 / Scientific mission
On March 9, employees of IMBB- general director of the institute, academician Irada Huseynova, executive director PhD, assoc.prof. Alamdar Mammadov, doctor of biological sciences Shahniyar Bayramov, PhD assoc.prof. Samira Rustamova, PhD assoc.prof. Ulduza Gurbanova, PhD Ulkar Ibrahimova, young researchers of the Bioadaptation laboratory Turana Isgandarova and Saida Zulfugarova, head of the department of International and Public Relations Minakhanym Aliyeva were on secondment to the Gobustan Regional Experimental Station of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan. Ali Ahmad Naz, a professor at Osnabrück University of Applied Sciences, Germany, also participated in the visit. Atabay Jahangirov, director of the Gobustan Regional Experimental Station, gave detailed information about the selection work carried out under rainfed conditions. At the meeting, opportunities for future cooperation and joint projects between the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the MSE RA, the Research Institute of Crop Husbandry and Osnabrück University of Applied Sciences were discussed.