Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir + Foto Mart 05, 2024 | 11:01 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakültəsinin Biologiya ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbələrinin 22 nəfərdən ibarət olan heyəti Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir. Tələbələrin fevral ayının 16-da başlayan təcrübəsi aprelin 4-nə kimi davam edəcək. Onlar İnstitutun müxtəlif laboratoriyalarında aparılan elmi-tədqiqat işləri, müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipi ilə tanış olmaqla yanaşı, aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak edir və dünya praktikasında tətbiq olunan metodları mənimsəyirlər. Tələbələrlə görüşən MBBİ-nin baş direktoru, akademik İradə Hüseynova Bakı Dövlət Universiteti və ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutları arasında uzun müddət davam edən qarşılıqlı əməkdaşlıq çərçivəsində hər il BDU tələbələrinin İMBB-də istehsalat təcrübəsi keçməsinin elm və təhsilin inteqrasiyası üçün böyük əhəmiyyətini vurğulayaraq, tələbələrə təhsil və tədqiqat işlərində uğurlar arzulayıb.

Студенты Бакинского государственного университета проходят производственную практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР + Фото Мар 05, 2024 | 11:01 / Важные события
22 студента IV курса, изучающих биологию на биологическом факультете Бакинского государственного университета, получают производственный опыт в Институте молекулярной биологии и биотехнологий. Производственная практика студентов, начавшаяся 16 февраля, продолжится до 4 апреля. Помимо знакомства с научно-исследовательскими работами, проводимыми в различных лабораториях института, студенты знакомятся с принципами работы современных приборов и оборудования, непосредственно участвуют в проводимых экспериментах и осваивают методы, применяемые в мировой практике. Встретившаяся со студентами генеральный директор ИМББ академик Ирада Гусейнова, подчеркнула большое значение получения производственного опыта студентами БГУ в ИМББ, отметила важность интеграции науки и образования в рамках долгосрочного взаимного сотрудничества между Бакинским государственным университетом и Институтом молекулярной биологии и биотехнологий МНО и пожелала будущим ученым успехов в их исследованиях.