AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu və AR KTN Meyvəçilik və Çayçılıq Elmi-Tədqiqat İnstitutu arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb + Foto Mart 15, 2024 | 11:55 / Mühüm hadisələr
Martın 15-də  Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Meyvəçilik və Çayçılıq   Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent İlham Qaraqurbanlı və institutun direktor müavini aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Sevil Süleymanova AR ETN Molekulyar Biologiya və  Biotexnologiyalar İnstitutunda olublar. Qonaqlar institutun laboratoriyaları ilə, aparılan elmi-tədqiqat işləri, alınan mühüm nəticələr ilə tanış olublar. Molekulyar Biologiya və  Biotexnologiyalar İnstitutu ilə Meyvəçilik və Çayçılıq   Elmi-Tədqiqat İnstitutu arasında bitki biotexnologiyası və molekulyar fitopatologiya sahələrində qarşılıqlı maraq doğuran mövzular və innovasiyalar üzrə əlaqələndirilmiş birgə elmi-tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsi müzakirə edilib, əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalanıb.

A cooperation agreement was signed between the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the AR ETN and the Scientific-Research Institute of Fruit and Tea Growing of the Ministry of Agriculture + Photo Mar 15, 2024 | 11:55 / Important events
On March 15, the Director of the Research Institute of Fruit and Tea Growing of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Philosophy in Biology, Associate Professor Ilham Garagurbanli and Deputy Director of the Institute, Doctor of Philosophy in Agricultural Sciences Sevil Suleymanova visited the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the MSE RA. The guests got acquainted with the institute's laboratories, conducted scientific-research works, and obtained important achivements. Between the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies and the Scientific Research Institute of Fruit and Tea Growing, the implementation of coordinated joint scientific research work on topics of mutual interest and innovations in the fields of plant biotechnology and molecular phytopathology was discussed, and a cooperation agreement was signed.