Elm Günü münasibətilə Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşı Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının “İlin gənc alimi” diplomu ilə təltif olunub. + Foto Apr 09, 2024 | 11:19 / Mühüm hadisələr
MBBİ-nin Gənc alim və mütəxəssislər şurasının sədri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nərgiz Bayramova Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının “İlin gənc alimi” diplomu ilə təltif olunub. N. Bayramova 2023-cü ildə “GLRaV-3 patogenezi zamanı üzüm bitkisində fizioloji və anatomik dəyişikliklərin tədqiqi” mövzusunda dissertasiya işini uğurla müdafiə edərək biologiya üzrə fəlsəfə doktoru elmi dərəcəsinə layiq görülüb. Dəfələrlə Azərbaycanda və xarici ölkələrdə (Pakistan, Rusiya) keçirilən elmi konfranslarda iştirak edən gənc alimin apardığı tədqiqatların nəticələri bir çox yerli və beynəlxalq jurnallarda (Indian Journal of Science and Technology, Physiological and Molecular Plant Pathology-İF 2.741) çap edilib. N.Bayramova Gənc Alim və Mütəxəssislər şurasının sədri kimi MBBİ-nin ictimai həyatında, ölkəmiz və institut üçün əlamətdar olan günlərə həsr olunan tədbirlərin keçirilməsində həmişə fəal olub.

По случаю Дня науки сотрудник Института молекулярной биологии и биотехнологий был награжден дипломом Национальной академии наук Азербайджана «Молодой учёный года» + Фото Апр 09, 2024 | 11:19 / Важные события
Председатель Совета молодых ученых и специалистов ИМББ, доктор философии по биологии Наргиз Байрамова удостоена диплома«Молодой ученый года» Национальной академии наук Азербайджана. В 2023 году Н. Байрамовой присвоена ученая степень доктора философии по биологии. Результаты исследований, проведенных молодым ученым, неоднократно участвовавшим в научных конференциях, проводимых в Азербайджане и зарубежных странах (Пакистан, Россия), были опубликованы во многих местных и международных журналах Indian Journal of Science and Technology, журнал Physiological and Molecular Plant Pathology (с импакт фактором - 2.741). Н. Байрамова, как председатель Совета молодых ученых и специалистов принимает активное участие в общественной жизни ИМББ, в проведении мероприятий, посвященных значимым,  для нашей страны и института датам.