Akademik İradə Hüseynova "Bir Könüllü" Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyinin Elm və İnnovasiya proqramının açılış mərasimində iştirak edib + Foto Apr 29, 2024 | 12:29 / Mühüm hadisələr
"Bir Könüllü" Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyinin Elm və İnnovasiya proqramının açılış mərasimi baş tutub. AR Elm və Təhsil Nazirliyinin İctimaiyyətlə Əlaqələr və Kommunikasiya şöbəsinin müdir müavini Ayla Həsənova proqramı rəsmi açıq elan edib. Tədbirdə çıxış edən AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun baş direktoru, akademik İradə Hüseynova Azərbaycanda elmin keçdiyi yoldan, elm sahəsində böyük nailiyyətlərə imza atmış nüfuzlu azərbaycanlı alimlərdən, dövlətin gənclərə göstərdiyi qayğı və dəstəkdən, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun uğurlu gənclərindən bəhs edib. Ümumilikdə, 1 ay davam edəcək proqram çərçivəsində daxil olmuş 500-dən çox müraciətlər arasından seçilən 33 tələbəyə elmi etika, elmi icmallarin yazılması, elmmetrik bazalardan istifadə, əyani təcrübələr, ixtisaslar üzrə aktual təlimlərin keçirilməsi nəzərdə tutulub.

Academician Irada Huseynova participated in the opening ceremony of the Science and Innovation program of "One Volunteer" Students’ Cooperation Public Union + Photo Apr 29, 2024 | 12:29 / Important events
The opening ceremony of the Science and Innovation program of the "One Volunteer" Students' Cooperation Public Union was held. Ayla Hasanova, deputy director of the Public Relations and Communication Department of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, announced the program officially open. Speaking at the event, Academician Irada Huseynova, general director of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the Republic of Azerbaijan, spoke about the path of science in Azerbaijan, the influential Azerbaijani scientists who have achieved great achievements in the field of science, the care and support of the state for the youth, and the successful young people of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. In general, 33 students selected from more than 500 applications received within the framework of the 1-month program will be provided with relevant training on scientific ethics, writing scientific reviews, using elmmetric databases, visual experiences, and specialties.