Biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nərgiz Bayramova Gənc Tədqiqatçıların VIII Beynəlxalq Elmi Konfransında çıxış edib + Foto May 08, 2024 | 09:00 / Konfranslar, iclaslar
Aprelin 26-27-də  Bakı Mühəndislik Universiteti və Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Gənc Tədqiqatçıların VIII Beynəlxalq Elmi Konfransı” keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə 9 ölkədən ümumilikdə müxtəlif elm sahələri üzrə 700-ə yaxın tezis və məqalə göndərilib və onlardan 548-i konfransın proqramına daxil edilib. Konfransa həmçinin Azərbaycanın 35-dən çox ali təhsil müəssisəsindən məruzələr təqdim olunub. Beynəlxalq konfransda Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstiutunu Biadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi, b.ü.f.d. Nərgiz Bayramova təmsil edib. Gənc tədqiqatçı “Üzümün yarpaq burulması virusu-3 (GLRaV-3) ilə yoluxmuş  yarpaqlarda hüceyrələrinin ultrastruktur patologiyası” mövzusunda çıxış edib və məruzə ətarfında verilən sualları cavablandırıb.

Доктор философии по биологии Наргиз Байрамова выступила на VIII Международной научной конференции молодых учёных + Фото Мая 08, 2024 | 09:00 / Конференции, встречи
26-27 апреля при совместной организации Бакинского инженерного университета и Академии Государственного таможенного комитета прошла «VIII Международная научная конференция молодых учёных», посвящённая 101-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева. На международное мероприятие из 9 стран мира было прислано около 700 тезисов и статей, посвященных исследованиям в различных областях науки из них 548 вошли в программу конференции. С докладами выступили представители более 35 высших учебных заведений Азербайджана, научно-исследовательских институтов, в том числе научный сотрудник Лаборатории биадаптации Института молекулярной биологии и биотехнологий доктор философии по биологии Наргиз Байрамова. Молодой исследователь выступила с докладом на тему «Ультраструктурная патология клеток листьев, инфицированных вирусом скручивания листьев винограда-3 (GLRaV-3)» и ответила на вопросы, заданные при обсуждении доклада.