Biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nərgiz Bayramova Gənc Tədqiqatçıların VIII Beynəlxalq Elmi Konfransında çıxış edib + Foto May 08, 2024 | 09:00 / Konfranslar, iclaslar
Aprelin 26-27-də  Bakı Mühəndislik Universiteti və Dövlət Gömrük Komitəsinin Akademiyasının birgə təşkilatçılığı ilə Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Gənc Tədqiqatçıların VIII Beynəlxalq Elmi Konfransı” keçirilib. Beynəlxalq tədbirdə 9 ölkədən ümumilikdə müxtəlif elm sahələri üzrə 700-ə yaxın tezis və məqalə göndərilib və onlardan 548-i konfransın proqramına daxil edilib. Konfransa həmçinin Azərbaycanın 35-dən çox ali təhsil müəssisəsindən məruzələr təqdim olunub. Beynəlxalq konfransda Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstiutunu Biadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi, b.ü.f.d. Nərgiz Bayramova təmsil edib. Gənc tədqiqatçı “Üzümün yarpaq burulması virusu-3 (GLRaV-3) ilə yoluxmuş  yarpaqlarda hüceyrələrinin ultrastruktur patologiyası” mövzusunda çıxış edib və məruzə ətarfında verilən sualları cavablandırıb.

Doctor of Philosophy in Biology Nargiz Bayramova delivered a speech at the VIII International Scientific Conference of Young Researchers + Photo May 08, 2024 | 09:00 / Conferences, assemblies
On April 26-27, "VIII International Scientific Conference of Young Researchers" dedicated to the 101st anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev, jointly organised by Baku Engineering University and the Academy of the State Customs Committee, was held. About 700 theses and articles in various fields of science were sent from 9 countries at the international event, and 548 of them were included in the conference program. Reports from more than 35 higher educational institutions of Azerbaijan were also presented at the conference. At the international conference, the researcher of the Biadaptation Laboratory, Ph.D. Nargiz Bayramova represented the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. The young researcher delivered a speech on the topic "Ultrastructural pathology of cells in leaves infected with grape leafroll virus-3 (GLRaV-3)" and answered the questions asked around the topic.