MBBİ-nin əməkdaşı "Müasir təbiət və iqtisad elmlərinin aktual problemləri” mözsunda keçirilən beynalxalq elmi konfransda çıxış edib + Foto May 08, 2024 | 11:00 / Konfranslar, iclaslar
03.05.24-04.05.24 tarixlərində Gəncə Dövlət Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101 illiyinə həsr olunmuş ,,Müasir təbiət və iqtisad elmlərinin aktual problemləri” mözsunda beynalxalq elmi konfrans keçirilib. Elmi konfrans müasir kimya, biologiya, fizika və iqtisad elmlərinin aktual problemlərinə həsr edilib. Mövzu ilə bağlı 7 ölkədən daxil olan 700-dən çox məqalə  5 cilddə kitabda nəşr olunub. Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nərgiz Bayramova konfransda “Virus patogenezi zamanı üzüm yarpaqlarında bəzi fzioloji göstəricilərin təyini” mövzusunda çıxış edib. Gənc tədqiqatçının çıxışı böyük maraqla qarşılanıb.

Сотрудник ИМББ выступил на международной научной конференции на тему «Актуальные проблемы современных естественных и экономических наук» + Фото Мая 08, 2024 | 11:00 / Конференции, встречи
С 24-го по 24-ое мая 2024 г. в Гянджинском государственном университете прошла международная научная конференция, посвященная 101-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева на тему «Актуальные проблемы современных естественных и экономических наук». На научной конференции обсуждались актуальные проблемы современной химии, биологии, физики и экономики. По итогам конференции опубликовано более 700 статей, присланных из 7 стран мира. Материалы конференции изданы  в 5 томах. На конференции с докладом на тему «Определение некоторых физиологических показателей в листьях винограда при вирусном патогенезе» выступила научный сотрудник лаборатории биоадаптации Института молекулярной биологии и биотехнологий, доктор философии по биологии Наргиз Байрамова. Выступление молодого исследователя было встречено с большим интересом.