MBBİ-nin əməkdaşı "Müasir təbiət və iqtisad elmlərinin aktual problemləri” mözsunda keçirilən beynalxalq elmi konfransda çıxış edib + Foto May 08, 2024 | 11:00 / Konfranslar, iclaslar
03.05.24-04.05.24 tarixlərində Gəncə Dövlət Universitetində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101 illiyinə həsr olunmuş ,,Müasir təbiət və iqtisad elmlərinin aktual problemləri” mözsunda beynalxalq elmi konfrans keçirilib. Elmi konfrans müasir kimya, biologiya, fizika və iqtisad elmlərinin aktual problemlərinə həsr edilib. Mövzu ilə bağlı 7 ölkədən daxil olan 700-dən çox məqalə  5 cilddə kitabda nəşr olunub. Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçisi, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Nərgiz Bayramova konfransda “Virus patogenezi zamanı üzüm yarpaqlarında bəzi fzioloji göstəricilərin təyini” mövzusunda çıxış edib. Gənc tədqiqatçının çıxışı böyük maraqla qarşılanıb.

The employee of IMBB gave a speech at the international scientific conference on the theme "Actual problems of modern natural and economic sciences". + Photo May 08, 2024 | 11:00 / Conferences, assemblies
On 03.05.24-04.05.24, an international scientific conference dedicated to the 101st anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev was held at the Ganja State University on "Actual problems of modern natural and economic sciences". The scientific conference was dedicated to the current problems of modern chemistry, biology, physics and economics. More than 700 articles from 7 countries on the subject have been published in 5 volumes. PhD in Biology Nargiz Bayramova, a researcher at the Bioadaptation Laboratory of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, spoke at the conference on "Determination of some physiological indicators in grape leaves during virus pathogenesis". The speech of the young researcher was met with great interest.