MBBİ-nin əməkdaşı “Dayanıqlı Kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru" Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların V Beynəlxalq Elmi Konfransında birinci yerə layiq görülüb + Foto May 22, 2024 | 16:00 / Konfranslar, iclaslar
Bakı Ali Neft Məktəbində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Dayanıqlı Kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru" Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların V Beynəlxalq Elmi Konfransı keçirilib. Konfransda AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu geniş tərkiblə təmsil olunub. MBBİ-nin Bioadaptasiya laboratoriyasının əməkdaşları b.ü.f.d. Səmra Mirzəyeva, b.ü.f.d. Nərgiz Bayramova, Səidə Zülfüqarova, Fotobioenergetika laboratoriyasının əməkdaşı Könül Cümşüdlü və digər gənc tədqiqatçılar konfransda çıxış ediblər. Biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səmra Mirzəyevanın “Quraqlıq və TYLCV virusunun birgə təsirinə məruz qalan yerli genotiplərdə sellüloza sintaza geninin ekspressiyasının analizi” mövzusunda çıxışı yüksək qiymətləndirilib və alim birinci yerə layiq görülüb.

An employee of IMBB was awarded first place at the 5th International Scientific Conference of Students and Young Researchers "Towards Sustainable Chemistry and Chemical Engineering" + Photo May 22, 2024 | 16:00 / Conferences, assemblies
The 5th International Scientific Conference of Students and Young Researchers dedicated to the 101st anniversary of the birth of National Leader Heydar Aliyev "Towards Sustainable Chemistry and Chemical Engineering" was held at the Baku Higher Oil School. Employees of the Bioadaptation Laboratory of IMBB PhD Samra Mirzayeva, PhD Nargiz Bayramova, Saida Zulfugarova, Konul Cumshudlu, an employee of the Photobioenergetics Laboratory, and other young researchers spoke at the conference. PhD in Biology Samra Mirzayeva's speech on "Analysis of expression of cellulose synthase gene in local genotypes affected by drought and TYLCV virus" was highly appreciated and the scientist was awarded the first place.