MBBİ-nin əməkdaşı “Dayanıqlı Kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru" Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların V Beynəlxalq Elmi Konfransında birinci yerə layiq görülüb + Foto May 22, 2024 | 16:00 / Konfranslar, iclaslar
Bakı Ali Neft Məktəbində Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 101-ci ildönümünə həsr olunmuş “Dayanıqlı Kimya və Kimya mühəndisliyinə doğru" Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların V Beynəlxalq Elmi Konfransı keçirilib. Konfransda AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu geniş tərkiblə təmsil olunub. MBBİ-nin Bioadaptasiya laboratoriyasının əməkdaşları b.ü.f.d. Səmra Mirzəyeva, b.ü.f.d. Nərgiz Bayramova, Səidə Zülfüqarova, Fotobioenergetika laboratoriyasının əməkdaşı Könül Cümşüdlü və digər gənc tədqiqatçılar konfransda çıxış ediblər. Biologiya üzrə fəlsəfə doktoru Səmra Mirzəyevanın “Quraqlıq və TYLCV virusunun birgə təsirinə məruz qalan yerli genotiplərdə sellüloza sintaza geninin ekspressiyasının analizi” mövzusunda çıxışı yüksək qiymətləndirilib və alim birinci yerə layiq görülüb.

Сотрудник ИМББ занял первое место на V Международной научной конференции студентов и молодых ученых «На пути к устойчивой химии и химической инженерии» + Фото Мая 22, 2024 | 16:00 / Конференции, встречи
В Бакинской высшей школе нефти прошла V Международная научная конференция студентов и молодых исследователей «На пути к устойчивой химии и химической инженерии», посвященная 101-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева. На конференции Институт молекулярной биологии и биотехнологий представляли сотрудники Лаборатории биоадаптации, док. фил. по биол.  Самра Мирзоева, Саида Зульфугарова,  сотрудник Лаборатории биоэнергетики Конуль Джумшудли и другие молодые исследователи. Выступение сотрудника Лаборатории биоадаптации Самра Мирзоевой было оценено по достоинству и ученому присвоили первое место.