MBBİ-də Elmi şuranın növbəti iclası keçirilib + Foto İyl 05, 2024 | 16:06 / Konfranslar, iclaslar
İyulun 5-də Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib. İclası giriş sözü ilə açan institutun baş direktoru, akademik İradə Hüseynova Şura üzvlərini gündəlikdə duran məsələlərlə tanış edib. İclasda institutun 2024-cü ilin birinci yarımilliyi üzrə elmi və elmi-təşkilati fəaliyyətinin yekunlarına dair hesabat dinlənilib və hesabat  yekdilliklə qəbul edilib.
Elmi şuranın iclasında bir sıra kadr məsələlərinə də baxılıb. Proteomiks beynəlxalq laboratoriyasının müdiri b.ü.f.d. Aynurə Paşayevanın Elmi şuranın tərkibinə daxil olunması məsələsi və Bitki biotexnologiyası laboratoriyasının elmi işçisi Aygün Sadıqovanın dissertasiya işinə b.ü.f.d., dos. Mahirə Məmmədovanın ikinci elmi rəhbər təyin olunması və s. məsələlərə baxılıb və müvafiq qərarlar qəbul olunub. Sonra institutun əməkdaşları - akademik İradə Hüseynovanın rəhbərliyi altında nümayəndə heyətinin Almaniya Federativ Respublikasına, icraçı direktor Ələmdar Məmmədovun Türkmənistan Respublikasının Aşqabad şəhərinə, elmi işçilər - Aygün Sadıqovanın Çexiya Respublikasına Praqa şəhərinə, Günay İsmayılovanın Serbiya Respublikasının Novi Sad şəhərinə, kiçik elmi işçi Mehriban Şabanovanın Rusiya Federasiyasının Moskva şəhərlərində yerləşən K.A.Timiryazev adına Bitki Fiziologiyası İnstitutuna ezamiyyələri ilə bağlı hesabatlar dinlənilib. Sonda akademik İradə Hüseynoav Şura üzvlərinə Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov tərəfindən instituta ünvanlanmış təşəkkür məktubu haqqında məlumat verib.

The regular meeting of the Scientific Council was held + Photo Jul 05, 2024 | 16:06 / Conferences, assemblies
On July 5, the next meeting of the Scientific Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan was held. The general director of the institute, academician Irada Huseynova opened the meeting and introduced the council members to the issues on the agenda. At the meeting, the report on the results of the institute's scientific and scientific-organizational activities for the first half of 2024 was heard and the report was unanimously accepted.
Several personnel issues were also discussed at the meeting of the scientific council. The issues on the including the head of the International Proteomics Laboratory, PhD Aynura Pashayeva's in the Scientific Council, and the appointment of PhD, assoc.prof. Mahira Mammadova as the second scientific supervisor for the dissertation work of Aygun Sadigova, a researcher of the Plant Biotechnology Laboratory, were considered and appropriate decisions were made.Then the reports of the employees on their secondment to to the Federal Republic of Germany under the leadership of academician Irada Huseynova, deputy director Alamdar Mammadov to the city of Ashgabat, Republic of Turkmenistan, researchers- Aygun Sadigova to Prague, Czech Republic, and  Gunay Ismayilova to Novi Sad, Republic of Serbia, junior researcher Mehriban Shabanova to the Institute of Plant Physiology named after K. A. Timiryazev, located in Moscow, Russia, were heard. In the end, academician Irada Huseynova informed the members about the letter of thanks addressed to the institute by Elmar Gasimov, rector of the Baku Higher Oil School.