Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda “Elm və İnnovasiya” proqramının məzun günü keçirilib + Foto İyl 08, 2024 | 15:14 / Tədbirlər
Azərbaycan Respublikası Elm  və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi, “Bir Könüllü” Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyin “Elm və İnnovasiya” proqramının təşkilatçılığı ilə keçirilən proqram çərçivəsində tələbələrə  ixtisasları istiqamətində aktual mövzular üzrə seminarlar, mühazirələr təşkil olunub. Tələbələr laboratoriya işlərinə cəlb olunub, elmmetrik bazalarda axtarış və istifadə qaydaları, elmi icmalların yazılması, istinadların verilmə qaydaları kimi bacarıqlara yiyələniblər. Proqrama  müraciət  edən 500-ə yaxın  tələbə arasından 30 nəfər seçilmiş və müvafiq elmi-təqdiqat  müəssələrində, o cümlədən AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda  təcrübə keçmişlər. Onlar İnstitutun müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş laboratoriyalarında aparılan elmi tədqiqat işləri ilə tanış olublar.
Proqramın məzun günü  AR ETN  Molekulyar Biologiya  və Biotexnologiyalar  İnstitutunda keçirilib. Tədbirdə çıxış edən MBBİ-nin baş direktoru, akademik iradə Hüseynova gəncləri təbrik edərək Azərbaycan elminin gələcəyinin onların bilik, bacarıq və səylərindən asılı olduğunu vurğulayıb. Akademik Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun gənclərinin nailiyyətlərindən, xarici ölkələrin nüfuzlu universitetlərində doktorantura təhsili alan gənclərdən bəhs edib. Fəlsəfə doktoru dissertasiyalarını Fransanın Monpelye Universitetində uğurla müdafiə edən Fidan Hüseynova və İngiltərənin Oksford Universitetində müdafiə edib post-doktor kimi elmi fəaliyyətini davam etdirən Gülnar Abdullayeva kimi gəncləri misal gətirən akademik İradə Hüseynova onların bütün gənclərimiz üçün nümunə olacağını vurğulayıb. Tədbirin sonunda tələbələrə sertifikatlar təqdim edilib.

The graduation day of the "Science and Innovation" program was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Jul 08, 2024 | 15:14 / Events
Seminars and lectures on relevant topics were organized for students within the framework of the program organized by the "Science and Innovation" program of the "One Volunteer" Student Cooperation Public Union and with the support of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan. Students participated in laboratory work and learned skills such as guidelines for accessing and using scientific resources, writing scientific reviews, and providing references.
Among the 500 students who applied to the program, 30 people were selected and had internships at relevant scientific and research institutions, including the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of MSE RA. They got acquainted with the scientific research works carried out in the Institute's laboratories equipped with modern equipment.
The graduation day of the program was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. Academician Irade Huseynova, director general of IMBB, congratulated the young people and stressed that their knowledge, skills, and efforts will determine the future of Azerbaijani science. Academician spoke about the achievements of the young people of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies who are studying for doctoral studies in prestigious universities in foreign countries. Academician Irada Huseynova cited young people like Fidan Huseynova, who successfully defended her PhD dissertation at the University of Montpellier in France, and Gulnar Abdullayeva, who defended her PhD dissertation at the University of Oxford in England and continued her scientific activities as a post-doctor, and she emphasized that they will be examples for all our young people. Certificates were presented to the students at the end of the event.