Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilib. + Foto Sen 11, 2024 | 16:58 / İmtahanlar
Sentyabrın 10-da AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda “Molekulyar biologiya” və “Biokimya” ixtisasları üzrə 2024-cü il üçün fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktoranturaya qəbul imtahanları keçirilib. İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynovanın 16 iyul 2024-cü il tarixli 276 və 277 saylı əmrləri ilə hər bir ixtisas üzrə imtahan komissiyaları təşkil olunub.  Səmədova Bahar, Ələkbərova Qönçə və Hüseynzadə Ayan  “Molekulyar biologiya”,  Paşayeva Nuranə isə “Biokimya” ixtisası üzrə imtahan veriblər. Namizədlər imtahanlarda yüksək nəticələr göstəriblər.

В Институте молекулярной биологии и биотехнологий прошли вступительные экзамены в докторантуру + Фото Сен 11, 2024 | 16:58 / Экзамены
10 сентября 2024 года в Институте молекулярной биологии и биотехнолой МНО АР прошли вступительные экзамены на по программе подготовки докторов философии по специальностям «Молекулярная биология» и «Биохимия».  Согласно приказам генерального директора института, академика Ирады Гусейновой от 16 июля 2024 года за номерами № 276 и 277, по каждой специальности были организованы экзаменационные комиссии. Самадова Бахар, Алекперова Гонча и Гусейнзаде Аян сдавали экзамен по молекулярной биологии, а Пашаева Нурана - по биохимии. Кандидаты показали высокие результаты.