“Azərbaycanda ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin rolu” mövzusunda keçirilən konfransın materialları çap olunub Okt 16, 2024 | 14:02 / Nəşrlər
Cari ilin 23-24 may tarixlərində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının, Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin və AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Azərbaycanda ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin rolu” mövzusunda elmi-praktik konfrans keçirilib.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində mühüm hadisə hesab edilən konfransın materialları “Elm” nəşriyyatında nəfis şəkildə nəşr olunub. Kitaba konfransda ölkənin 80 təşkilatını (dövlət orqanları, publik hüquqi şəxslər, elmi tədqiqat, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələri, ictimai təşkilatlar və s.) təmsil edən alim və mütəxəssislər tərəfindən edilmiş 302 məruzənin tezisləri daxil edilib.

The materials of the conference held on the topic "Role of National Leader Heydar Aliyev in improving the environment in Azerbaijan" have been published Oct 16, 2024 | 14:02 / Publications
On May 23-24 of the current year, a scientific-practical conference on "Role of National Leader Heydar Aliyev in improving the environment in Azerbaijan" was held under the joint organization of the Azerbaijan National Academy of Sciences, the Ministry of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of the MSE AR.
The conference materials, which are considered an important event within the framework of the "Year of Solidarity for the Green World", have been elegantly published in the "Elm" publishing house. Abstracts of 302 reports made by scientists and specialists representing 80 organizations of the country (state bodies, public legal entities, scientific research, higher and secondary educational institutions, public organizations, etc.) at the conference were included in the book.