“Azərbaycanda ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin rolu” mövzusunda keçirilən konfransın materialları çap olunub Okt 16, 2024 | 14:02 / Nəşrlər
Cari ilin 23-24 may tarixlərində Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının, Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin və AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə “Azərbaycanda ətraf mühitin sağlamlaşdırılmasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin rolu” mövzusunda elmi-praktik konfrans keçirilib.
“Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” çərçivəsində mühüm hadisə hesab edilən konfransın materialları “Elm” nəşriyyatında nəfis şəkildə nəşr olunub. Kitaba konfransda ölkənin 80 təşkilatını (dövlət orqanları, publik hüquqi şəxslər, elmi tədqiqat, ali və orta ixtisas təhsili müəssisələri, ictimai təşkilatlar və s.) təmsil edən alim və mütəxəssislər tərəfindən edilmiş 302 məruzənin tezisləri daxil edilib.

Опубликованы материалы конференции, проведенной на тему «Роль общенационального лидера Гейдара Алиева в улучшении окружающей среды в Азербайджане» Окт 16, 2024 | 14:02 / Публикации
23-24 мая текущего года при совместной организации Министерства экологии и природных ресурсов Азербайджанской Республики, Национальной академии наук Азербайджана, Министерства науки и образования Азербайджанской Республики и Института молекулярной биологии и биотехнологий МНО Азербайджанской Республики прошла научная-практическая конференция на тему «Роль Общенационального лидера Гейдара Алиева в улучшении окружающей среды в Азербайджане». Материалы конференции, которая считается важным событием в рамках «Года солидарности зеленого мира», опубликованы в издательстве «Элм». В книгу вошли тезисы 302 докладов ученых и специалистов, представляющих 80 организаций страны (государственные органы, публичные юридические лица, научно-исследовательские институты, высшие и средние учебные заведения, общественные организации и др.). Электронная версия материалов конференции доступна по линку.