AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Elmi şurasının növbəti iclası keçirilib. İnstitutun baş direktoru akademik İradə Hüseynova tədbir iştirakçılarını gündəlikdə duran məsələlərlə tanış edib. İclasda 2024-cü ildə aparılmış elmi-tədqiqat işlərinin yekunlarına dair hesabatların hazırlanması haqqında məsələ müzakirə olunub. Akademik İradə Hüseynova hesabatların yüksək səviyyədə hazırlanması, institut əməkdaşlarının Web of Science və Scopus kimi xarici elmmetrik bazalarda indeksləşən yüksək impakt faktorlu jurnallarda işıq üzü görmüş məqalələrindən və monoqrafiyalarından ibarət sərginin təşkili ilə bağlı tapşırıqlarını verib. O, bildirib ki, cari ildə PNAS (İF 9.2), “Biomedicines (İF 4,1), Polish Journal of Environmental Studies (İF 1,8) kimi jurnallarda əməkdaşların məqalələrinin dərc olunması institutun yüksək göstəricilərindən hesab olunur.
Sonra doktorant Ruslan Süleymanovun Türkiyə Respublikasının İzmir şəhərinə, b.ü.f.d. Aynurə Paşayevanın Yaponiyanın Kobe şəhərinə, b.ü.f.d, dosent Ələmdar Məmmədovun  Qazaxıstan Respublikasının paytaxtı Astana şəhərinə,  b.ü.f.d., dos. Ulduzə Qurbanova, b.ü.f.d. Nahidə Əliyeva və elmi işçisi Turanə İsgəndərovanın Türkiyənin İstanbul şəhərinə elmi ezamiyyətləri haqqında hesabatları dinlənilib və bir sıra təşkilati məsələlər müzakirə olunaraq müvafiq qərarlar verilib.

The next meeting of the Scientific Council was held  + Photo Nov 01, 2024 | 16:00 / Conferences, assemblies
The next meeting of the Scientific Council of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies was held. Academician Irada Huseynova, the general director of the institute, introduced the participants to the issues on the agenda. The issue of preparing reports on the results of scientific research conducted in 2024 was discussed. Academician Irada Huseynova gave tasks related to the preparation of reports at a high level, organizing an exhibition consisting of articles and monographs of institute employees published in high-impact factor journals indexed in foreign scientific databases such as Web of Science and Scopus. She said that in the current year, the publication of articles by employees in journals such as PNAS (IF 9.2), "Biomedicines (IF 4.1), and Polish Journal of Environmental Studies (IF 1.8) is considered one of the high indicators of the institute.
Then the reports on the secondments of PhD student Ruslan Suleymanov to Izmir, Turkiye, PhD Aynura Pashayeva to Kobe, Japan, PhD, Assoc.Prof. Alamdar Mammadov to Astana, the capital of the Republic of Kazakhstan, PhD, Assoc.Prof.Ulduza Gurbanova, PhD Nahida Aliyeva, and researcher Turana Isgandarova to Istanbul were heard and several organizational issues were discussed and relevant decisions were made.